Πρωταθλητές σε μπάσκετ και χάντμπολ

Τα τελευταία χρόνια το σχολείο μας έχει δημιουργήσει παράδοση στα αγωνίσματα χειροσφαίρισης και μπάσκετ και κατατάσσεται στις πρωταθλήτριες του νομού μας.

Έτσι, για μια ακόμη φορά και φέτος, οι ομάδες του σχολείου μας στα δύο παραπάνω αγωνίσματα ανακηρύχθηκαν πρωταθλήτριες και διεκδικούν με αξιώσεις στη συνέχεια της Β’ φάσης την πρόκριση τους μέχρι την Πανελλήνια φάση σχολικών αγώνων. Αυτός είναι ο στόχος που επιδιώκουμε κάθε χρόνο ώστε να βοηθηθούν οι μαθητές μας στην μοριοδότησή τους για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Είναι σημαντικό να γίνονται αυτοί οι αγώνες που προσδίδουν κύρος και αναγνώριση στους μαθητές μέσα από τις σχολικές δραστηριότητες και τους μαθαίνουν να διεκδικούν αυτό που τους αξίζει.