Αρχική » Νέα » Ανακοινώσεις » Διάκριση μαθητών της Ε΄ τάξης του σχολείου μας στον 7ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό

Νοέμβριος 2019
« Οκτ   Δεκ »

Έργο των μαθητών μας, Μυρτώ Χ. και Γιάννη Α

Στα πλαίσια του 7ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για τον Έλεγχο του Καπνίσματος με θέμα «Ναι στον Αθλητισμό, Όχι στο Κάπνισμα», στον οποίο έλαβαν μέρος οι μαθητές των Ε΄ και Στ΄ Τάξεων του σχολείου μας, υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού των εικαστικών κ. Τάνιας Καρακώττα, οι μαθητές της Ε΄ Τάξης, Μυρτώ Χ. και Γιάννης Α. διακρίθηκαν με έπαινο με το παραπάνω έργο (δεύτερο βραβείο στην κατηγορία τους).

Η πανελλαδική αυτή επιτυχία τους δίνει τη δυνατότητα να συμμετάσχουν Αθήνα την Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2019 στο 10ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο «Παιδεία Για Έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα» για την Πρόληψη του Καπνίσματος που διοργανώνεται από το Ερευνητικό Εργαστήριο «George D. Behrakis» της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας και σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων στο πλαίσιο της προσπάθειας για την Πρόληψη του Καπνίσματος στη Μαθητική Κοινότητα, όπου θα παραλάβουν Γραπτό Δίπλωμα Επαίνου και ένα ψηφιακό μέσο αποθήκευσης δεδομένων (USB stick).

Ευχαριστούμε τους διοργανωτές, την εκπαιδευτικό του σχολείου μας και φυσικά ευχαριστούμε και συγχαίρουμε τους μαθητές μας, ευχόμενοι να έχουν πολλές ακόμα επιτυχίες από δω και πέρα!

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου