Σχολική εορτή 17ης Νοέμβρη

Την Τετάρτη 17 Νοεμβρίου 2021 στο σχολείο μας θα τελεστούν εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Οι εν λόγω εκδηλώσεις θα λάβουν χώρα εντός της αιθούσης κάθε τμήματος για λόγους προστασίας από τον κορωνοϊό Covid-19.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο από τις 8:00πμ έως τις 8:15πμ με τσάντες, σύμφωνα με τις οδηγίες του/της εκπαιδευτικού κάθε τμήματος. Στις 8:45πμ οι μαθητές της Ε΄ Τάξης θα παρουσιάσουν στο προαύλιο του σχολείου μικρή τιμητική εκδήλωση την οποία μπορούν να παρακολουθήσουν και μαθητές άλλων τμημάτων από τα μπαλκόνια των αιθουσών τους υπό την επίβλεψη των εκπαιδευτικών τους. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 09.40πμ με ευθύνη των γονιών τους. Δε θα γίνουν μαθήματα και το ολοήμερο σχολείο δε θα λειτουργήσει.

Όσοι γονείς χρειάζονται βεβαίωση για την εργασία τους όπου θα αναφέρεται το ωράριο λειτουργίας του σχολείου τη συγκεκριμένη ημέρα, θα μπορούν να την παραλάβουν κατά την αποχώρηση από την έξοδο της οδού Μαραθώνος.