Ολοκληρώθηκε η τοποθέτηση των κάγκελων περίφραξης

Εκ μέρους της σχολικής κοινότητας του 3ου 6/θεσίου Δημοτικού Σχολείου Αλιβερίου, μαθητές και δάσκαλοι εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας στο εργοστάσιο του ΑΗΣ Αλιβερίου για τη δωρεά των υλικών για τα κάγκελα  περίφραξης της βεράντας στην πρόσοψη του πέτρινου κτιρίου και στην Π/θμια Σχολική Επιτροπή του Δήμου Κύμης Αλιβερίου για την εργασία κατασκευής τους  και τοποθέτηση στις 29/02/2020.

Μετά την τοποθέτησή τους όλοι νιώθουμε περισσότερο ασφαλείς !!!

Από τη Διεύθυνση του 3ου Δ. Σ. Αλιβερίου

Απολύμανση στο σχολείο

Την Παρασκευή 6 Μαρτίου 2020 το μεσημέρι και μετά τη λήξη του ολοήμερου προγράμματος πραγματοποιήθηκε απολύμανση των κτιριακών εγκαταστάσεων του σχολείου. Όλοι οι χώροι μετά την απολύμανση παρέμειναν κλειστοί το Σαββατοκύριακο.

Σας ενημερώνουμε πως η διαδικασία της απολύμανσης είναι τακτική, γίνεται σε ετήσιο προγραμματισμό και δε σχετίζεται με την εξάπλωση των εποχικών ή άλλων ιώσεων.