Βιβλία που ακούγονται!

Νοέ 202125

λήψηςΚαι γιατί τα βιβλία να διαβάζονται μόνο; Μπορούν και να ακούγονται, χρειάζεται απλά να δανειστούν μια φωνούλα για να μιλήσουν!

Διαλέξαμε λοιπόν βιβλία που αγαπάμε και τα διαβάσαμε καθαρά και δυνατά, σαν σωστοί αφηγητές! Ηχογραφήσαμε τη φωνή μας, σκανάραμε τις εικόνες του βιβλίου … κι έτοιμο το ηχητικό μας βιβλίο!

Από αύριο, Παρασκευή  Νοεμβρίου, θα μπορείτε να διαβάσετε το πρώτο μας βιβλίο “Ένα σπίτι για το Φρίξο”!

από κάτω από: Ανακοινώσεις, Δημιουργούμε..., Η βιβλιοθήκη μας, Μαθητική Εφημερίδα| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βιβλία που ακούγονται!

21/9: Διεθνής Ημέρα Ειρήνης
Η Διεθνής Ημέρα Ειρήνης καθιερώθηκε το 1981 από τον ΟΗΕ για να συμπίπτει με την ετήσια γενική συνέλευση του Οργανισμού κάθε Σεπτέμβριο. Από το 2001 γιορτάζεται σε σταθερή ημερομηνία, την 21η Σεπτεμβρίου κάθε χρόνου.