Εγγραφές στο Ολοήμερο για το επόμενο σχολικό έτος 2024-2025

Μάι 202420

Όσοι γονείς επιθυμείτε τα παιδιά σας να φοιτήσουν, κατά το επόμενο σχολικό έτος, 2024-2025, στο Ολοήμερο τμήμα του σχολείου μας θα πρέπει να συμπληρώσετε σχετική αίτηση και να την προσκομίσετε στο σχολείο μας το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 22/05/2024. Την αίτηση μπορείτε να τη βρείτε εδώ ΔΗΜΟΤΙΚΟ_ΑΙΤ_ΔΗΛ_ΔΙΕΥΡΥΜΕΝΟ

Εκδρομή στο Αθλητικό Κέντρο “Δ. Βικέλας”

Απρ 20249

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Εκπαιδευτικά θέματα | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκδρομή στο Αθλητικό Κέντρο “Δ. Βικέλας”

Εθελοντική αιμοδοσία

Μαρ 202420

Στο σχολείο μας υλοποιήθηκε, πρόσφατα, εκπαιδευτική δράση με στόχο την ευαισθητοποίηση των παιδιών σχετικά με το θεσμό της εθελοντικής αιμοδοσίας.
Δεν μένουμε μόνο στη θεωρία αλλά προχωρούμε και στην πράξη οργανώνοντας αιμοδοσία με τη βοήθεια του Νοσοκομείου της Σύρου!
Σας προσκαλούμε, λοιπόν, να δώσετε αίμα, την Τετάρτη, 27 Μαρτίου 2024 στο Γενικό Νοσοκομείο Σύρου “Βαρδάκειο & Πρώιο” ώρα 9.00-12.30.

Η πρόσκληση απευθύνεται σε γονείς και εκπαιδευτικούς, αλλά και σε κάθε ενήλικο που μπορεί να δώσει αίμα.

Δώσε αίμα, μοιράσου τη ζωή!
Σας περιμένουμε !
Τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί του 3ου Δημοτικού Σχολείου Σύρου.
Δείτε στους παρακάτω συνδέσμους τις αφίσες που φτιάξαμε.

αιμο 2 2

αιμο 1 2

από κάτω από: Εκπαιδευτικά θέματα | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εθελοντική αιμοδοσία
« Παλιότερα άρθρα

26/5/1770: Λήγει η αποτυχημένη επαναστατική προσπάθεια των Ελλήνων το 1770 (Ορλοφικά)
Η αποτυχημένη επανάσταση των Ελλήνων το 1770, γνωστή και ως Ορλωφικά ή Ορλοφικά, υποκινήθηκε από τους Ρώσους εναντίον των Οθωμανών κατά τη διάρκεια του Ρωσοτουρκικού πολέμου (1768-74). Στη διάρκειά της σημειώθηκαν εξεγέρσεις σε διάφορα μέρη της νησιωτικής και ηπειρωτικής Ελλάδας, στην Ήπειρο, τη Θεσσαλία, τη Στερεά Ελλάδα και κυρίως στην Πελοπόννησο. Πήρε το όνομα της από τους υποκινητές των Ρώσων αξιωματούχων αδελφών Ορλώφ.
   - Σχετικές αναρτήσεις