Οι σπόροι του αύριο – Τα παιδιά στο πλευρό της Γης

Την Πέμπτη 16-05-2024 οι μαθητές των τάξεων: Α΄, Β΄, Γ΄ και Δ΄ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν στο σχολείο μας το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Οι σπόροι του αύριο – Τα παιδιά στο πλευρό της Γης» από την «Κιβωτό – Παιδικές υποθέσεις» με σκοπό να ευαισθητοποιηθούν σχετικά με την προστασία του περιβάλλοντος και την υιοθέτηση φιλικών προς το περιβάλλον καθημερινών συνηθειών από τα πρώτα κιόλας χρόνια της ζωής τους. Οι μαθητές μας έχουν την ευκαιρία να μάθουν για τη σημασία της ανακύκλωσης και της προστασίας του πλανήτη μέσα από πρωτότυπες δράσεις, βιωματικά και διαδραστικά παιχνίδια, θεματικές προβολές και συζητήσεις που τους βοηθούν να κάνουν την ανακύκλωση…παιχνίδι!

Δείτε ενδεικτικό φωτογραφικό υλικό εδώ

Copyright © 2024. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.