Δωρεάν προληπτικός οδοντιατρικός έλεγχος των μαθητών Α΄ και Β΄ τάξεων

Αγαπητοί γονείς

tomyΣήμερα δόθηκε σε όλους τους μαθητές των Α΄ και Β΄ τάξεων ένα έντυπο συναίνεσης γονέων που αφορά στον προγραμματισμό επίσκεψης την Παρασκευή 31/03/2023 για οδοντιατρικό έλεγχο από διεπιστημονική ομάδα του 1ου Κέντρου Υγείας Περιστερίου και της 1ης ΤΟΜΥ Περιστερίου. Η δράση είναι προαιρετική. Παρακαλούμε τα έντυπα συναίνεσης θα επιστραφούν στο σχολείο από όλους τους μαθητές (με θετικές ή αρνητικές απαντήσεις) το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα 27/03/2023.

Οι γονείς που συναινείτε στη συμμετοχή του παιδιού σας στον οδοντιατρικό έλεγχο, να βάλετε στην τσάντα του παιδιού και το βιβλιάριο εμβολίων του την Παρασκευή 31/03/2023.

Επισημαίνουμε ότι ο έλεγχος θα έχει καθαρά ελεγκτικό χαρακτήρα και το αντίστοιχο κλιμάκιο δε θα προβεί σε καμιά ενέργεια παρέμβασης ή διόρθωσης και απλά θα ειδοποιηθείτε εγγράφως για μελλοντικές οδοντιατρικές ενέργειες αν και όπου χρειάζεται.

Copyright © 2023. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.