Ταξιδεύοντας στην Ευρώπη με την Κρατική Ορχήστρα Θεσσαλονίκης

IMG 20230216 115031Την Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 11:30-12:30 οι μαθητές της Δ΄ τάξης παρακολούθησαν μέσω live streaming το εκπαιδευτικό πρόγραμμα από την Κρατική Ορχήστρα Θεσσαλονίκης σε ένα ταξίδι στην έντεχνη ευρωπαϊκή μουσική δημιουργία μέσα από τον ήχο της συμφωνικής ορχήστρας. Οι μαθητές παρακολούθησCamScanner 02 16 2023 11.51αν ακούσματα από την Ελλάδα, τη Νορβηγία, τη Φινλανδία, την Ισπανία, την Τσεχία, τη Ρουμανία, την Ουγγαρία, τη Βουλγαρία και την Αυστρία. Στο πλαίσιο της παρουσίασης του εκπαιδευτικού προγράμματος παιδιά από τις παραπάνω χώρες μίλησαν στη γλώσσα τους μέσω βίντεο με υπότιτλους με τα λόγια στα ελληνικά. Οι μαθητές της Δ΄ τάξης παρακολούθησαν την εκδήλωση με αμείωτο ενδιαφέρον!

Copyright © 2023. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.