ΠΑΜΕ ΔΗΜΟΤΙΚΟ!!!!!

Όπως κάθε χρονιά ,έτσι και φέτος στα πλαίσια των δράσεων για την Ομαλή Μετάβαση των φετινών νηπίων μας στην επόμενη σχολική βαθμίδα, την Παρασκευή 24 Μαΐου ,μεταβήκαμε στο Δημοτικό Σχολείο Κιτσίου, όπου περιηγηθήκαμε στους χώρους από την Διευθύντρια, επισκεφθήκαμε σχεδόν όλες τις τάξεις, ξανασυναντηθήκαμε με παλιότερους αποφοιτήσαντες του νηπιαγωγείου μας καθώς και με τα μεγαλύτερα αδέλφια μας! Ήμασταν αρκετά τυχεροί ώστε να  παρακολουθήσουμε το μάθημα της Γλώσσας της Α΄ Δημοτικού όπου και λάβαμε ευγενικά κεράσματα εκ  μέρους του Συλλόγου Γονέων και των εκπαιδευτικών.

Δώσαμε και μεις με την σειρά μας μια ομαδική δημιουργία από τα μικρά μας νήπια για την φιλοξενία!

Στην επιστροφή συζητήσαμε κατά πόσον αυτό που συνάντησαν έμοιαζε με αυτό που είχε στο μυαλό τους και που αποτύπωσαν στις ζωγραφιές τους τις προηγούμενες ημέρες!

Ήταν μια αξέχαστη μέρα με πολλά χαμόγελα από τις κυρίες και τους μελλοντικούς μας συμμαθητές !

Σας ευχαριστούμε!!!

20240523 123139