Άρθρα ανά μήνα: Νοέμβριος 2022
Γιορτάσαμε την επέτειο του Πολυτεχνείου με κατασκευές
Επίσκεψη στο σχολείο μας του μουσικού κ. Στέλιου Παπαδάκη
Με αφορμή την ενασχόληση μας με τη θεματική ενότητα “Το νησί μας- η Κρήτη” είχαμε τη χαρά να δεχθούμε στο σχολείο μας την επίσκεψη ενός μπαμπά μαθητή μας, του κύριου Στέλιου Παπαδάκη, ο οποίος ασχολείται με την κρητική μουσική. Ο κύριος Στέλιος μας παρουσίασε το λαούτο του και τα παιδιά του έκαναν διάφορες ερωτήσεις για το μουσικό αυτό όργανο καθώς και το επάγγελμα του.
Στη συνέχεια με ιδιαίτερο ενθουσιασμό τραγουδήσαμε όλοι μαζί κρητικά τραγούδια με τη συνοδεία του λαούτου. Τον ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την ανταπόκριση του στο κάλεσμα μας!