ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ Π.Σ.Δ.

Αγαπητοί γονείς

Όπως θα έχετε πιθανόν διαπιστώσει και από προηγούμενες σχολικές χρονιές η καταφυγή στη λύση της τηλεκπαίδευσης σε αρκετές περιπτώσεις (π.χ. λόγω επιδημίας ή δυσμενών καιρικών συνθηκών) τίθεται από το Υπουργείο Παιδείας ως μονόδρομος. Για τον λόγο αυτό αλλά και για να μπορείτε να κατεβάζετε εκπαιδευτικό υλικό που, αν χρειαστεί,  θα ανεβάζουν οι δασκάλες στην πλατφόρμα e-class, θα πρέπει να δημιουργήσετε ο καθένας χωριστά για το παιδί του έναν λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο ακολουθώντας τις παρακάτω οδηγίες. Πριν προχωρήσετε στη δημιουργία του λογαριασμού θα σας γνωστοποιηθεί από το σχολείο ο αριθμός μητρώου του μαθητή (σας είναι απαραίτητος και για κάποια επιδόματα). Προσοχή!!!: Όσοι δημιουργήσατε λογαριασμούς πέρυσι, δεν χρειάζεται να επαναλάβετε τη διαδικασία.

Οδηγίες δημιουργίας λογαριασμού:

• Η εγγραφή γίνεται από τη σελίδα  https://register.sch.gr/students   Στην ίδια σελίδα μπορεί να φτάσει κάποιος από την πύλη του ΠΣΔ sch.gr ακολουθώντας το σύνδεσμο «Εγγραφή».
  • Η εγγραφή γίνεται από τον γονέα ή κηδεμόνα του μαθητή/τριας.  Στη σελίδα υπάρχουν σχετικές οδηγίες οι οποίες θα πρέπει να ακολουθηθούν ώστε η εγγραφή να είναι επιτυχής. Δείτε αναλυτικά τον οδηγό εγγραφής: https://register.sch.gr/students/docs20/StudentsRegisterHelp.pdf
  • Απαιτείται η συμπλήρωση του Αριθμού Μητρώου του μαθητή. Το τμήμα εγγραφής για όλους τους μαθητές φέτος είναι το Τμήμα 1.
  • Συνιστούμε στον γονέα/κηδεμόνα την αναγκαιότητα ορθής αναγραφής της διεύθυνσης email του καθώς επίσης και του αριθμού κινητού τηλεφώνου, ώστε να είναι εύκολη η ανάκτηση των στοιχείων μαθητικού λογαριασμού σε περίπτωση που αυτά ξεχαστούν.
  • Όταν ολοκληρωθεί η εγγραφή του/της μαθητή/τριας θα αποσταλεί email με τα στοιχεία εγγραφής στη διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο γονέας/κηδεμόνας στην ηλεκτρονική αίτηση.

Η Προϊσταμένη

Κοκκάλα Κατερίνα

Τηλ. Επικοινωνίας

Σχολείο:2229037735

Προσωπικά τηλέφωνα:

2229036573 &6944189436

ΑΓΙΑΣΜΟΣ!!!

Αγαπητοί γονείς και αγαπημένα μας παιδιά,

σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός θα γίνει στο σχολείο μας τη Δευτέρα 12/09/2022 και ώρα 10:30. Οι γονείς μπορείτε να παραμείνετε στον χώρο τηρώντας, όσο είναι δυνατό, τις αποστάσεις. Θα αποχωρήσετε μαζί με τα παιδιά μετά τη λήξη του Αγιασμού.

Σας περιμένουμε με πολλή χαρά!!!

Οι δασκάλες του 2ου Νηπιαγωγείου Αμαρύνθου