Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ:  Ευστρατία Βερβέρη

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Μαρία Παρασκευά

ΤΑΜΙΑΣ:  Ιωάννης Τσάλας

ΜΕΛΗ: Ανδρέας Ματθαίου  –  Μάγδα  Τουπατζή  –  Πωλίνα Τουρλωτή  –  Ανδρομάχη Μανταμαδιώτου   –   Ευαγγελία Δήμου  –  Ελένη  Κυριάκου

2 σχόλια σχετικά με το “Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων”

1. Από τους μαθητές και τον Σύλλογο Ραδιοερασιτεχνών Θράκης (έδρα Κομοτηνή) αλλά και τον κ. Αχιλλέα Γιαγκίνη SV7APQ που είναι ο συντονιστής της ομάδας σχεδιάσθηκε, προγραμματίσθηκε και θα πραγματοποιηθεί την 16/2/2017 και ώρα 11:49 > 12:00 (ώρα Ελλάδος) συνομιλία 18 μαθητών της Β’ και Γ’ Γυμνασίου με ένα αστροναύτη του Διεθνούς Διαστημικού Σταθμού (ISS) που θα ταξιδεύει εκείνη τη στιγμή πάνω από «αστρονομικό ορίζοντα της Κομοτηνής».
    Το σήμα του ISS θα ακουσθεί σαν…. India Sierra Sierra(ISS) …..στην αίθουσα του σχολείου..Rx > 437.525 MHz…SV3CIX…73s.!!!
    Λογω προβληματων στον διεθνη διαστημικο σταθμο η προγραμματισμενη για τις 16 Φεβρουαριου επικοινωνια αναβαλλεται για τον Μαρτιο σε ημερομηνια που θα καθοριστει τις επομενες ημερες……SV3CIX…73s.!!!