2ο Γυμνάσιο Μυτιλήνης

Εκπαιδευτικά Προγράμματα

2019-2020

1. Το Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, με θέμα: Εν δράσει! Στο σχολικό, αστικό και φυσικό περιβάλλον, με υπεύθυνο εκπαιδευτικό την Πανσεληνά Γιασεμή και συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς: Ζήση Μαρία.
  2. Το Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, με θέμα: Πειραματίζομαι και δημιουργώ: Αξιοποίηση του εργαστηρίου Φυσικών Επιστημών στο σχολικό περιβάλλον, με υπεύθυνο εκπαιδευτικό την Κακαρίδου
    Μαρία και συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς: Βαγιάννης Παναγιώτης
  3. Το Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, με θέμα: Ανακύκλωση, με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον Βερβέρη Νικόλαο και συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς: Κακαρίδου Μαρία και Τζελβές Ιωάννης.
  4. Το Πρόγραμμα Πολιτιστικών Θεμάτων, με θέμα:Κάστρα κρατάτε γερά ο κόσμος μη χαθεί, με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον Δουμούζη Στρατή και συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς: Ρίππης Βάιος και Μολυβιάτου
    Κλεάνθη

1)«Ένα νησί- ένα Γεωπάρκο»

Υπεύθυνη καθηγήτρια : Μαρία Κακαρίδου   M.Sc  ΠΕ 04.01   Φυσικός,  Διευθύντρια