Πρόσκληση σε εκδήλωση υποδοχής των μαθητών της Πρώτης Τάξης

Το 2ο Γυμνάσιο Νέων Μουδανιών, στο πλαίσιο υλοποίησης Προγράμματος Μετάβαση από το Δημοτικό Σχολείο στο Γυμνάσιο και από την παιδική ηλικία στην εφηβεία, θα πραγματοποιήσει σχετική ενημερωτική εκδήλωση στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του 2ου Γυμνασίου Ν. Μουδανιών, την Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2017  (11:00 π.μ. – 13:00 μ.μ.).

Το πρόγραμμα, με τίτλο «Ανοίγουμε την αγκαλιά του Σχολείου για την Α΄ Γυμνασίου», θα παρουσιάσει η Υπεύθυνη του Συμβουλευτικού Σταθμού Χαλκιδικής και εμπνευστής του εν λόγω Προγράμματος, κ. Παπαδοπούλου Μαρία.

Θα ακολουθήσει ενημέρωση από τη Διευθύντρια του 2ου Γυμνασίου Ν. Μουδανιών και τους καθηγητές για τον τρόπο λειτουργίας του Γυμνασίου, καθώς και για  επείγοντα ζητήματα διαγωγής και επίδοσης των μαθητών. Η παρουσία όλων των γονέων  κρίνεται απαραίτητη.

Η Διευθύντρια του 2ου Γυμνασίου Ν. Μουδανιών

Αλβανού Αλίκη