Κάν’ το ν’ ακουστεί 2019

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ «ΚΑΝ’ ΤΟ Ν’ ΑΚΟΥΣΤΕΙ 2019»

Η Επιστημονική Εταιρεία “European School Radio, το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο”, η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού συνδιοργανώνουν και φέτος τον Μαθητικό Διαγωνισμό Ραδιοφωνικού Μηνύματος & Τραγουδιού «ΚΑΝ’ ΤΟ Ν’ ΑΚΟΥΣΤΕΙ 2019» με θέμα «Η φωνή μας ασπίδα στα λόγια του μίσους».
Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Λυκόβρυσης συμμετέχει στον διαγωνισμό με τα παιδιά της Β΄ τάξης και το τραγούδι με τίτλο «ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ» (Ν.13)
Το «ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ» είναι ζητούμενο στην ελληνική κοινωνία. Τα παιδιά του 2ου Δημοτικού Λυκόβρυσης φύτεψαν τον σπόρο.
Αν θέλετε ο σπόρος να καρπίσει, στηρίξτε το τραγούδι τους!  Μεταβείτε στον σύνδεσμο http://europeanschoolradio.eu/lk/Song-likes.phpακούστε το τραγούδι Ν.13 και, αν σας αρέσει,  πατήστε την καρδούλα μέχρι να κοκκινίσει και να μετρηθεί ως θετική η ψήφος σας.