Χριστουγεννιάτικες κατασκευές για τη Β΄ Τάξη

Γράφουν οι δασκάλες της Β’ τάξης

Αντωνίου Σοφία &

Γαλάνη Αικατερίνη

B_3 Μια ηλιόλουστη ημέρα, B_4στις 8 Δεκεμβρίου 2015, τα τμήματα της Β΄ τάξης του σχολείου μας, ύστερα από πρόσκληση, επισκεφτήκαμε την Δημοτική Βιβλιοθήκη Ν. Αγχιάλου.

Οι υπεύθυνοι της βιβλιοθήκης μας καλωσόρισαν και μας B_2διάβασαν το χριστουγεννιάτικο παραμύθι «Ένα δώρο για τον καθένα». Στη συνέχεια τα παιδιά ασχολήθηκαν με την κατασκευή χριστουγεννιάτικης κάρτας, ακούγοντας χριστουγεννιάτικες μελωδίες.

Τελειώνοντας, ανταλλάξαμε ευχές και επιστρέψαμε σιγοτραγουδώντας γεμάτοι κέφι και καλή διάθεση στο σχολείο μας.B_1

Ευχαριστούμε πολύ τους υπεύθυνους της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Νέας Αγχιάλου και τους ευχόμαστε ολόψυχα Καλές Γιορτές.