Φιλανθρωπική δράση

Τα Χριστούγεννα πλησιάζουν και είναι ευκαιρία να δείξουμε την αλληλεγγύη μας και τα φιλανθρωπικά μας αισθήματα. Για τον σκοπό αυτό, το Σχολείο και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων θα συγκεντρώσουν προϊόντα, τα οποία στη συνέχεια θα παραδοθούν στο «Χαμόγελο του Παιδιού» προκειμένου να βοηθηθούν τα παιδιά που έχουν ανάγκη και στην «Πύλη Πολιτισμού», η οποία στηρίζει ευάλωτες οικογένειες της πόλης μας.

Όσοι επιθυμείτε μπορείτε να στείλετε τα προϊόντα στο σχολείο μέχρι και την Tετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2022.

Ενδεικτική λίστα προϊόντων: Τρόφιμα μακράς διάρκειας όπως γάλα εβαπορέ, ζάχαρη, ζυμαρικά, κρέμες αραβοσίτου, μπισκότα, κρουασάν, μέλι, μαρμελάδα, δημητριακά, βρεφικές κρέμες, βρεφικό γάλα Νο1 &Νο2, χυμοί, οδοντόκρεμες και μωρομάντιλα.

Το Χαμόγελο του Παιδιού λογότυποpyli politismou nafplio

Κατηγορίες: ΝΕΑ, Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.