Θέμα: Γιορτή και Παρέλαση 24-25/3/22

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την Πέμπτη 24/3/22, οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο για τις εορταστικές εκδηλώσεις της εθνικής επετείου στις 8:15 και θα αποχωρήσουν 9:40-10:00.

Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Η παρουσία των μαθητών είναι υποχρεωτική.

Επιπλέον, για την ημέρα της παρέλασης 25/3/22, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι τάξεις  που παρελαύνουν είναι:

Δ΄, Ε΄ και Στ΄.

Τα ρούχα που θα χρειαστούν τα παιδιά για την παρέλαση είναι τα εξής:

Αγόρια: Άσπρο πουκάμισο, μπλε σκούρο παντελόνι υφασμάτινο, όχι τζιν. Μπλε σκούρα παπούτσια ή μαύρα.

Κορίτσια: Άσπρο πουκάμισο, μπλε σκούρα φούστα υφασμάτινη, όχι τζιν, άσπρο καλσόν, μπλε σκούρα παπούτσια ή μαύρα.

Σήμα, μαντίλι και γάντια, δίνονται από το σχολείο και επιστρέφονται την επόμενη μέρα της παρέλασης.

Στις 25/3/22 στις 9:30 π.μ. θα έρθουν στο σχολείο ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες, που μαζί με τον συνοδό τους θα πάνε στην εκκλησία.

Στις 10:30 π.μ. θα έρθουν στο σχολείο όλα τα υπόλοιπα παιδιά που συμμετέχουν στην παρέλαση, για να ξεκινήσουν όλοι μαζί για το σημείο εκκίνησης της παρέλασης.

Οι γονείς παρακαλούνται να βρίσκονται στο τέλος της παρέλασης  (Γ. Ψυχογιού και Αγίου Δημητρίου) για να παραλάβουν τα παιδιά τους άμεσα, ώστε να μη δημιουργηθεί συνωστισμός. Το σχολείο μας παρελαύνει δεύτερο και τελειώνει γρήγορα.

Εκ της Διευθύνσεως