Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής

Νοέ 202125

Οι μαθητές του τμήματος Δ2 επισκέφτηκαν τη Δευτέρα 22/11/2021, το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής του Δήμου «Πάνος Μυλωνάς». Διδάχθηκαν παίζοντας, για το πώς θα λειτουργήσουν ως υπεύθυνοι πεζοί σήμερα και υπεύθυνοι οδηγοί ως ενήλικοι αργότερα.

p1 p3 81011p45

Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων (2021-2022)

Νοέ 202125

Πρόεδρος: Μίχος Ιωάννης

Αντιπρόεδρος: Δημουλιά Βασιλική

Γεν. Γραμματέας: Κωνσταντοπούλου Βασιλική

Ειδ. Γραμματέας: Μπιρλή Ελένη

Ταμίας: Ρωμανού Γεωργία

Μέλος: Κοσμίδης Δαμιανός

Μέλος: Πανάς Κωνσταντίνος

Βόλτα στο δάσος της Στροφυλιάς

Νοέ 202121

Τα τμήματα Δ2,Γ1,Γ2 επισκέφτηκαν το Δάσος της Στροφυλιάς στις 11-11-2021, στα πλαίσια του προγράμματος: «Γνωρίζω το Δάσος»

Επίσκεψη της ΣΤ΄ τάξης στο Κάστρο Πατρών – Ρωμαϊκό Ωδείο – Υδραγωγείο

Νοέ 202114

Οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης πραγματοποίησαν την Παρασκευή 5/11/2021 Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Κάστρο Πατρών – Ρωμαϊκό Ωδείο – Ρωμαϊκό Υδραγωγείο.

Επιτέλους! Μια εκδρομούλα για τα παιδιά της Στ΄ τάξης! Βγήκαν από την αίθουσα και «ξέσκασαν»! Αυτός ήταν κι ο στόχος μας. Σε ανοιχτό χώρο, με απόλυτη ασφάλεια. Αλλά ταυτόχρονα συνειδητοποίησαν πως πράγματι… η Πάτρα μας υπήρξε για πολλά χρόνια μια πόλη επηρεασμένη από τα ρωμαϊκά πρότυπα ζωής, κάτι που αποτελεί και το θέμα του πρώτου εργαστηρίου δεξιοτήτων για φέτος. Ελπίζουμε σύντομα σε νέες περιπέτειες!

Λήψη αρχείου

Διαδικτυακά σεμινάρια (Μένει Μυστικό)

Οκτ 202110

ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ 25ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ 2021 -2022

Οκτ 20218

Το διδακτικό προσωπικό του 25ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών αποτελείται από τους εκπαιδευτικούς:

Ηλίας Φυτηλάς – Διευθυντής

Ε.Δ.Υ (Ε.Ε.Π)

Βασιλική Τάντουλα – Κοινωνική Λειτουργός

Ανδριάνα Σπανού – Ψυχολόγος

Εισαγωγή μαθητών/τριών στα Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία (Π.Σ. & ΠΕΙ.Σ.) για το σχολικό έτος 2021-2022

Ιούν 20214

Λήψη αρχείου

Διδασκαλία της 2ης ξένης γλώσσας στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021- 2022

Μαΐ 202121

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021 – 2022

Μαρ 20211

Τη σχολική χρονιά 2021 – 2022 στην Α τάξη του δημοτικού θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1/1/2015 έως και 31/12/2015.

Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 19 Μαρτίου.

Ώρες υποβολής των αιτήσεων εγγραφής στο 25ο Δημοτικό σχολείο Πατρών 10:00 έως 14:00

Δικαιολογητικά εγγραφής

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. (Αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΑΙΘ)

β. Επίδειξη του Βιβλιάριου υγείας του παιδιού ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (διατίθεται από το σχολείο)

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (συμφωνητικό μίσθωσης κατοικίας, ΔΕΚΟ, ύδρευσης, κινητής τηλεφωνίας)

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (χορηγείται από το νηπιαγωγείο)

Διάθεση εκπομπών της Εκπαιδευτικής Τηλεόρασης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων ανά τάξη στον δικτυακό τόπο www.edutv.gr

Δεκ 202024

« Παλιότερα άρθρα

Σαν σήμερα...

1. 27/11/1922: Καταργείται η ελληνική αρμοστεία στην Κωνσταντινούπολη και ανταλλάσσονται οι πληθυσμοί Μικράς Ασίας και Μακεδονίας.