Διαδικτυακή Ημερίδα με τίτλο: «Παιδιά ασφαλή με… φωνή: Πρόληψη και Αντιμετώπιση της παιδικής σεξουαλικής κακοποίησης»

Το ΠΕ.Κ.Ε.Σ ΑΜΘ στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων του, με υπεύθυνες τις Συντονίστριες Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ 70, Όλγα Βουλγαρίδου (1η Ενότητα Δημοτικών Σχολείων ΑΜΘ Παιδαγωγικής & Επιστημονικής Ευθύνης), Ελένη Σαατσόγλου (7η Ενότητα Δημοτικών Σχολείων ΑΜΘ Παιδαγωγικής & Επιστημονικής Ευθύνης) και τις Συντονίστριες Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ60, Κατερίνα Σαραφίδου(2η Ενότητα Νηπιαγωγείων ΑΜΘ Παιδαγωγικής & Επιστημονικής Ευθύνης )και Νικολέτα Μουσιάδου (1 η Ενότητα Νηπιαγωγείων ΑΜΘ Παιδαγωγικής & Επιστημονικής Ευθύνης) δ ι ο ρ γ α ν ώ ν ε ι σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας και την υποστήριξη της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης: Διαδικτυακήεπιμορφωτική ημερίδα με τίτλο: «Παιδιά ασφαλή με… φωνή: Πρόληψη και Αντιμετώπιση της παιδικής σεξουαλικής κακοποίησης»
Με ομιλήτριες τις :
Έλενα Ράπτη, Συντονίστρια της καμπάνιας «ΕΝΑ ΣΤΑ ΠΕΝΤΕ» για την καταπολέμηση της παιδικής σεξουαλικής κακοποίησης, του Συμβουλίου της Ευρώπης, Βουλευτής Α΄ Θεσσαλονίκης
Σοφία Κουσίδου, Αστυνόμος Α΄-Προϊσταμένη της Υποδιεύθυνση Προστασίας Ανηλίκων της Διεύθυνσης Ασφάλειας Θεσσαλονίκης.
Την Τετάρτη 14-4-2021 και ώρα 18.00΄, διαδικτυακά μέσω συνδέσμου της πλατφόρμας Webex ο οποίος θα αποσταλεί κατόπιν μιας απλής εγγραφής δια μέσου της επισυναπτόμενης φόρμας της παρούσας πρόσκλησης. Η συμμετοχή σας στην επιμορφωτική δράση και η ενημέρωσή σας θεωρείται σημαντική για την πρόληψη και αντιμετώπιση του φαινομένου της παιδικής σεξουαλικής κακοποίησης. Παρακαλούμε για την έγκαιρη εγγραφή σας και την είσοδό σας στην πλατφόρμα (ώστε να μπορείτε να υποβάλετε τα ερωτήματά σας στις εισηγήτριες), ο σύνδεσμος της οποίας θα σας αποσταλεί έγκαιρα στο προσωπικό σας e-mail. Με την παρουσία σας θα εκδοθούν ταυτόχρονα και θα αποσταλούν βεβαιώσεις παρακολούθησης. Η παρακολούθησητης ημερίδας  πραγματοποιείται εναλλακτικά μέσω του καναλιού του ΠΕΚΕΣ ΑΜΘ στο You Tube στη διεύθυνση:
ή https://www.youtube.com/ΠΕΚΕΣΑνΜακεδονίαςκαιΘράκης
Oι Συντονίστριες Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. – Α.Μ.Θ.
Όλγα Βουλγαρίδου ΣΕΕ- ΠΕ 70
Ελένη Σαατσόγλου ΣΕΕ- ΠΕ 70
Κατερίνα Σαραφίδου ΣΕΕ-ΠΕ 60
Νικολέτα Μουσιάδου ΣΕΕ-ΠΕ 60

Δείτε εδώ το πρόγραμμα της ημερίδας.

Δείτε εδώ την αφίσα της ημερίδας.

Δηλώστε συμμετοχή εδώ.