Εγγραφές στο 24ο Δημοτικό Σχολείο Καβάλας

Ενημέρωση από το 24ο Δημοτικό Σχολείο Καβάλας:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΤΟΥ 24ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2510247620

Πληροφορίες: κ. Παπαδοπούλου

Τη σχολική χρονιά 2021-2022 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2015 έως και 31-12-2015. Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2021

Ώρες υποβολής των αιτήσεων στο 24 ο Δ.Σ Καβάλας 10:00 π.μ-11:30 π.μ

Δικαιολογητικά εγγραφής

1.Αίτηση εγγραφής
2. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια (υποβάλλεται φωτοτυπία της αντίστοιχης σελίδας του μπλε βιβλιαρίου υγείας)                                                        3. Αποδεικτικό στοιχείο δ/νσης κατοικίας του μαθητή (υποβάλλεται το πρωτότυπο ή φωτοτυπία παραστατικού).
4. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (χορηγείται από το νηπιαγωγείο φοίτησης).
5.  Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)
6. Προαιρετικά:  Αίτηση εγγραφής στο ολοήμερο

Παρακαλούμε, για την εγγραφή του παιδιού σας στην Α΄ τάξη, να προσέρχεστε στο σχολείο με μάσκα και συμπληρωμένα
όλα τα στοιχεία στα έντυπα (1 και 6) που θα υποβάλλετε. Για την ασφάλεια όλων, κατά την προσέλευσή σας, προσωπικό ασφαλείας θα σας δίνει οδηγίες για την εξυπηρέτησή και είσοδό σας στο διδακτήριο .

Εκ της Δ/νσεως του Σχολείου

Διευκρινήσεις για αποδεικτικά διεύθυνσης κατοικίας

Σε περιπτώσεις που δεν είναι δυνατή η προσκόμιση αποδεικτικών διεύθυνσης μόνιμης κατοικίας, όπως: λογαριασμό ΔΕΚΟ, μισθωτήριο συμβόλαιο, ή άλλο δημόσιο πρόσφατο έγγραφο,οι Διευθυντές/ντριες των Δημοτικών Σχολείων και Προϊστάμενοι/νεςΔιευθυντές/ντριες των Νηπιαγωγείων δύνανται να κάνουν δεκτά και αποδεικτικά από ιδιωτικούς παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας ή παρόχους κινητής ή σταθερής τηλεφωνίας.  Επισημαίνεται ότι στην περίπτωση αυτή ο γονέας/κηδεμόνας απαιτείται να προσκομίσει δύο τύπους εκ των προαναφερόμενων δικαιολογητικών (πχ λογαριασμό κινητής τηλεφωνίας και λογαριασμό παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας, κλπ) που έχουν εκδοθεί στο όνομά του/της προς εγγραφή του τέκνου/τέκνων.

Καλώς ήρθατε…

Καλώς ήρθατε στο blog του 24ου Νηπιαγωγείου Καβάλας. Το ιστολόγιο αυτό δημιουργήθηκε για να βοηθήσει στην επικοινωνία εκπαιδευτικών και γονέων του νηπιαγωγείου μας. Το νηπιαγωγείο μας βρίσκεται στην οδό Αγίας Σοφίας 2, στην περιοχή Νεάπολη Καβάλας. Λειτουργεί με 4 πρωινά υποχρεωτικά τμήματα, δύο απογευματινά προαιρετικά τμήματα καθώς και με τμήμα ένταξης. Στις σελίδες του θα βρείτε πληροφορίες, ειδήσεις και νέα που αφορούν την λειτουργία του. Στόχος μας η καλή συνεργασία και επικοινωνία μαζί σας.