ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ!!

Η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας πλησιάζει! Κι εμείς στολίζουμε καθημερινά το σχολείο μας με όμορφες κατασκευές ατομικές και ομαδικές, ετοιμάζουμε το σκηνικό μας, που για φέτος είναι ένα δάσος, και γινόμαστε ξωτικά . Μαθαίνουμε τα σχήματα μέσα από τα Χριστούγεννα!

Η γιορτή μας έχει τίτλο <<Νύχτα γεμάτη θαύματα> , γιατί  εκεί βαθιά στο σκοτεινό δάσος, κάποια

» (συνέχεια…)

ΥΙΟΘΕΣΙΑ ΣΤΟ MAKE A WISH ΕΛΛΑΔΑΣ!

Συνεπείς και φέτος στη συμμετοχή μας στον οργανισμό MAKE A WISH Ελλάδας για την εκπλήρωση των ευχών που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις. Είμαστε πολύ χαρούμενοι για την υιοθεσία της Νικολέτας και για την βοήθεια στην εκπλήρωση του ονείρου της!! Της, ευχόμαστε πάντα να, είναι υγιής και όλες οι ευχές της να βγουν αληθινές!!

ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ -ΣΥΝΕΙΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΣΥΣΣΙΤΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ

Άλλη μια δράση εθελοντισμού. Συνεπείς και φέτος στο κάλεσμα της Κοινωφελούς επιχείρησης Δήμου Κοζάνης για ενίσχυση των συσσιτίων. Ευχαριστούμε τους γονείς που για άλλη μια φορά ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του σχολείου μας. Γιατί είμαστε καλά, όταν κι οι άλλοι γύρω μας είναι καλά!

20231214 103806 » (συνέχεια…)

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΓΛΥΚΩΝ!

Την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου είχαμε τη χαρά να υποδεχθούμε στο σχολείο τέσσερις μητέρες , οι οποίες με πολλή χαρά, ετοίμασαν μαζί με τα παιδιά νόστιμα χριστουγεννιάτικα μπισκότα. Οι μικροί μας σεφ χαίρονται πάρα πολύ κάθε φορά που βοηθούν στη μαγειρική και ζαχαροπλαστική.

20231213 093850 » (συνέχεια…)

11ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ -ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΟΥ

Στην Ελλάδα η Ημέρα του παιδιού γιορτάζεται την 11η Δεκεμβρίου – γενέθλια ημέρα της UNICEF – United Nations Children’s Fund (Ταμείο Παιδιών του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών) που ιδρύθηκε στις 11 Δεκεμβρίου 1946 για να βοηθήσει αρχικά τα παιδιά της Ευρώπης, Μέσης Ανατολής και Κίνας μετά το τέλος του Β’ παγκοσμίου Πολέμου. Τα παιδιά μέσα από εικόνες  , βίντεο και παιχνίδια έμαθαν για τα δικαιώματά τους, αλλά