Γλυκαίνουμε τη μέρα μας!!!Ξαφνικές επισκέψεις!!

Είχαμε τη  χαρά να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας μαμάδες και γιαγιάδες για να φτιάξουμε νόστιμους κουραμπιέδες. Ευχαριστούμε τη μαμά του Γιάννη κ.Ελένη αλλά και τη γιαγιά και τη μαμά του Ραφαήλ κ. Μαρία. Ζυμώσαμε και πλάσαμε κουραμπιέδες, και τους απολαύσαμε!!! Κι εκεί που φτιάχναμε τα γλυκά, ξαφνικά είχαμε επισκέψεις από το γειτονικό Πρωτοχώρι, όπου μέλη

Χριστουγεννιάτικο κουκλοθέατρο

Παρακολουθήσαμε μαζί με το Δημοτικό σχολείο όμορφο χριστουγεννιάτικο κουκλοθέατρο με τον Αη-Βασίλη. Τα παιδιά έπαιξαν και κουβέντιασαν μαζί του, τραγούδησαν , χόρεψαν και έπαιξαν με τις εμψυχώτριες πολλά μουσικοκινητικά παιχνίδια!!

Χριστουγεννιάτικες προετοιμασίες

Κοντεύουν Χριστούγεννα και οι προετοιμασίες στο Νηπιαγωγείο μας είναι πυρετώδεις. Στολίσαμε τα δέντρο μας με στολίδια που κατασκευάσαμε με ζυμάρι και τα ψήσαμε και τα βάψαμε, αλλά και με πολλά όμορφα στολίδια. Φτιάξαμε όμορφες κατασκευές αλλά μιλήσαμε και για τα δικαιώματα των παιδιών με αφορμή την 11η Δεκεμβρίου , παγκόσμια ημέρα των δικαιωμάτων του παιδιού.