Με την ομάδα τέχνης “Πάροδος”

Συνεχίστηκε και φέτος η πολύχρονη συνεργασία μας με την ομάδα τέχνης “Πάροδος”.  ” Το ταξίδι της άγριας ρίγανης ” της Μαρίας Χρυσικού, “η Φαντασία” της Κατερίνας Κρις και “Η κιβωτός της Θέκλας” της Παπαγιάννη Μαρίας ζωντάνεψαν μπροστά στα μάτια των παιδιών και τους ταξίδεψαν σε τόπους μαγικούς. Μέσα από το παιχνίδι, την κίνηση, το χορό, τη μουσική και το τραγούδι οι μαθητές της Α΄, Β΄, Γ΄και Στ΄τάξης ήρθαν σε επαφή με τον κόσμο του βιβλίου και των παραμυθιών. Ευχαριστούμε τον υπεύθυνο της ομάδας κο Ηλία Πίτσικα και τους συνεργάτες του που μας επισκέπτονται εθελοντικά στο σχολείο ή μας δίνουν την ευκαιρία να επισκεπτόμαστε το εργαστήρι τους με τους μαθητές μας, προσφέροντάς τους έτσι στιγμές χαράς, έκφρασης, επικοινωνίας και αυτοσχεδιασμού. Περιμένουμε τη νέα σχολική χρονιά με νέες δράσεις!!!