Αρχείο ημέρας 6 Μαΐου 2019

Το 1ο Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.) Αττικής, στο πλαίσιο των επιμορφωτικών του δράσεων, διοργανώνει την Παρασκευή 10 Μαΐου 2019 και ώρα 12:30′-16:00′ στο 2ο Πειραματικό ΓΕΛ Αθηνών (Έλενας Βενιζέλου 2, Αθήνα),   σε συνεργασία με την επιστημονική ομάδα της ΕΠΟ 31 του Ελληνικού Ανοιχτού Πανεπιστημίου (Ε.Α.Π.), επιστημονική/επιμορφωτική ημερίδα … Συνέχεια

Κατηγορίες: ΓΕ.Λ., Γυμνάσια, ΕΠΑ.Λ.-Ε.Κ., Επιμορφωτικές δράσεις | Ετικέτες: , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση σχολικών μονάδων Δ.Ε. σχετικά με την επιστημονική ημερίδα με θέμα “«Ιστορία και Φιλοσοφία των Επιστημών και της Τεχνολογίας από τον ύστερο Μεσαίωνα μέχρι σήμερα: Ζητήματα προς διερεύνηση για τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση”

Το 1ο Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ) Αττικής σε συνεργασία με την ΕΠΟ31 του Ελληνικού Ανοιχτού Πανεπιστημίου (Ε.Α.Π) διοργανώνει επιστημονική/επιμορφωτική ημερίδα με θέμα «Ιστορία και Φιλοσοφία των Επιστημών και της Τεχνολογίας από τον ύστερο Μεσαίωνα μέχρι σήμερα: Ζητήματα προς διερεύνηση για τη Δευτεροβάθμια … Συνέχεια

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις Γενικές | Ετικέτες: , , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημερίδα με θέμα “Ιστορία και Φιλοσοφία των Επιστημών και της Τεχνολογίας από τον ύστερο Μεσαίωνα μέχρι σήμερα: Ζητήματα προς διερεύνηση για τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση””