Αρχείο ημέρας 8 Μαΐου 2019

Επιστ. Ημερ. Οικ. Παν. Αθ. “Ο δάσκαλος: Διαφορετικές όψεις και οπτικές”

Επιστημονική ημερίδα του Προγράμματος Σπουδών στις Επιστήμες της Αγωγής και της Εκπαίδευσης, του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, 9 Μαΐου 2019, και ώρες 14.00μμ – 17.30μμ, με θέμα «Ο δάσκαλος: Διαφορετικές όψεις και οπτικές» (Πρόσκληση,  Πρόγραμμα)

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις Γενικές | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιστ. Ημερ. Οικ. Παν. Αθ. “Ο δάσκαλος: Διαφορετικές όψεις και οπτικές”

Το Μουσείο Παιδείας του Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει ημερίδα με θέμα «Η Διάσωση της Εκπαιδευτικής Πολιτιστικής Κληρονομιάς στην Ελλάδα: Πρακτικές & Προοπτικές» στις 11 Μαϊου 2019 και ώρα 09:30 έως 16:30 (Εγγραφές από 09:00 έως 09:30). Η ημερίδα θα λάβει χώρα στο Αμφιθέατρο … Συνέχεια

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις Γενικές | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημερίδα με θέμα «Η Διάσωση της Εκπαιδευτικής Πολιτιστικής Κληρονομιάς στην Ελλάδα: Πρακτικές & Προοπτικές»

Επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα “Υλοποίηση Διδακτικών Σεναρίων Physical Computing και Ρομποτικής” πραγματοποιείται την Τρίτη 14/5/2019, 15.15-19.00, στο 1ο Ε.Κ. Αθήνας με την επιστημονική ευθύνη του Σ.Ε.Ε. ΠΕ86, Βασιλείου Σ. Μπελεσιώτη. Το προγραμματισμένο επιμορφωτικό σεμινάριο απευθύνεται στους καθηγητές Πληροφορικής Π.Ε. & Δ.Ε. αρμοδιότητας του 1ου … Συνέχεια

Κατηγορίες: ΓΕ.Λ., Γυμνάσια, Δημοτικά, ΕΠΑ.Λ.-Ε.Κ., Επιμορφωτικές δράσεις | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιμορφωτικό σεμινάριο εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ86 με θέμα “Υλοποίηση Διδακτικών Σεναρίων Physical Computing και Ρομποτικής”

Οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ04 του 1ου ΠΕΚΕΣ Αττικής Κ. Αποστολόπουλος και Σ. Δόσης, σε συνεργασία με τους Υπεύθυνους ΕΚΦΕ της Δ.Δ.Ε. Α’ Αθήνας Ε. Κάτανα, Γ. Κορακάκη, Κ. Σάλτα και Π. Στασινάκη προγραμματίζουν τη διοργάνωση ημερίδας με θέμα «Καλές πρακτικές στη διδασκαλία … Συνέχεια

Κατηγορίες: ΓΕ.Λ., Γυμνάσια, ΕΠΑ.Λ.-Ε.Κ. | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιμορφωτική ημερίδα με θέμα “Καλές διδακτικές πρακτικές στα μαθήματα Φυσικών Επιστημών”