Ψυχολογική υποστήριξη μαθητών

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε για την έναρξη λειτουργίας της ΕΔΕΑΥ (Ειδική Διαγνωστική Επιτροπή Αξιολόγησης και Υποστήριξης) στο σχολείο μας, η οποία συγκροτείται από την Διευθύντρια του σχολείου μας, τους εκπαιδευτικούς του Τμήματος Ένταξης, την Ψυχολόγο και την Κοινωνική Λειτουργό.

Η Κοινωνική Λειτουργός, κ. Δαμιανάκη Ελισάβετ και η Ψυχολόγος, κ. Ντότση Αγγελική θα βρίσκονται στο σχολείο μας κάθε Τρίτη, 08:30-12:30 με στόχο την υποστήριξη μαθητών, γονέων και καθηγητών σε θέματα που προκύπτουν στο σχολικό πλαίσιο διαμορφώνοντας το πρόγραμμα ανάλογα με τις ανάγκες της σχολικής μονάδας.

Θα πραγματοποιηθούν ομαδικές δράσεις στο πλαίσιο όλων των τάξεων.

Επιπλέον μπορείτε να απευθύνεστε στη Διεύθυνση για τον προγραμματισμό ατομικών συναντήσεων για τα κάτωθι ζητήματα:

1. μαθησιακές δυσκολίες, αξιολόγηση και υποστήριξη στο σχολικό πλαίσιο
  2. προβλήματα συμπεριφοράς των παιδιών
  3. ψυχολογική υποστήριξη των παιδιών

Διευκρινίζεται ότι οι ατομικές συναντήσεις με μαθητές και μαθήτριες που το επιθυμούν θα γίνονται κατόπιν συνεργασίας μαζί σας και μόνο με την έγγραφη συγκατάθεσή σας σε συνάντηση που θα οριστεί με την ΕΔΕΑΥ τη μέρα και σε ώρες που προαναφέρθηκαν.

Μπορείτε να καλείτε στο τηλέφωνο του σχολείου (2310203027),

για να προγραμματίσετε μια συνάντηση.