Συμμετοχή του 1ου Γυμνασίου Συκεών στο 3ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ρομποτικής

S1650009 S1650010 S1650011 S1690003

Το Σάββατο 10 Δεκεμβρίου στο NOESIS και την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2016 στην Αίθουσα Τέχνης του Δήμου Νεάπολης-Συκεών στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης, πραγματοποιήθηκε το 3ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ρομποτικής.  Οι μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν στο Διαγωνιστικό μέρος του Φεστιβάλ με 3 ομάδες, Masters of Robots (Δανιηλίδου Αφροδίτη, Κονσολάκης Απόστολος, Πιτσιόρλας Ανδρέας),  Yolo Robots (Βιζβίζης Αλέξανδρος, Λικολλάρι Άγγελος, Μπουλιόπουλος Δημήτρης, Μυστακίδης Στάθης) και  Robot Builders (Βογιατζής Σταύρος, Ζαφειροπούλου Σεβαστή, Τσαντιρίδου Ιωάννα και Χατζή Βούλα) και κατέλαβαν στην κατηγορία Γυμνασίου την 3η, 4η και 15η θέση αντίστοιχα. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές της ομάδας Ρομποτικής του σχολείου μας για την προσπάθειά τους!!! Συγχαρητήρια και στους διοργανωτές του Φεστιβάλ που για άλλη μια φορά έδωσαν την ευκαιρία σε μαθητές από όλη την Ελλάδα να αναδείξουν τη φαντασία και τη δημιουργικότητά τους και να αναπτύξουν τις δεξιότητές τους στη συνεργασία και την επίλυση προβλημάτων. ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!