Αρχική » Γενικά » Ημέρα ασφαλούς διαδικτύου 2014 – Εβδομάδα δράσεων

Ημέρα ασφαλούς διαδικτύου 2014 – Εβδομάδα δράσεων

Fotor0210184137

Το σχολείο μας ,  1ο Γυμνάσιο Συκεών «Οδυσσέας Φωκάς» οργανώνει και υλοποιεί δράσεις ενημέρωσης, αρχικά για την Α Γυμνασίου, την εβδομάδα από 7 έως 14 Φεβρουαρίου με θέμα «Ή Ασφάλεια στο Διαδίκτυο και ο εθισμός των παιδιών στα Κοινωνικά Δίκτυα«, από  την Κινητή Μονάδα Ψυχικής Υγείας Παιδιών -Εφήβων του Ψ.Ν.Θ. με κεντρικό Συντονιστή -Ομιλητή τον παιδοψυχίατρο κ. Βάιο Νταφούλη.sssss

Οι συναντήσεις της ομάδας γίνονται κατά τμήμα, ξεκινώντας την Παρασκευή 7 Φεβρουαρίου με το Α2, την Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου με τα τμήματα Α1 και Α3 και την Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου με τα τμήματα Α4 και Α5

Συμμετέχουμε  ενεργά στον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2014- Μεριμνούμε για την ψυχική υγεία των παιδιών μας.

Ο Διευθυντής του 1ου Γυμνασίου Συκεών

Νικόλαος Καραμουζάς