Αρχική » Προγράμματα Καινοτόμων Δράσεων » greener » Πανελλήνια διάκριση eTwinning!

Πανελλήνια διάκριση eTwinning!

Το έργο eTwinning “ What About a Greener School? «, το οποίο υλοποιήθηκε στο σχολείο μας κατά το σχολικό έτος 2011-12 απο τους μαθητές του τμήματος Β4 και τις εκπαιδευτικούς Άννα Μονέφτση (Υπεύθυνη έργου), Μαγδαληνή Νικολαΐδου και Πηγή Τσιούντου, πήρε 1ο βραβείο στον 7ο Εθνικό Διαγωνισμό eTwinning στην κατηγορία Γυμνασίου. Η τελετή απονομής έγινε την Πέμπτη 8 Νοεμβρίου 2012 στο πλαίσιο Ευρωπαϊκού Συνεδρίου για πρεσβευτές etwinning από όλη την Ευρώπη, ενώπιον των οποίων έγινε και η παρουσίαση του έργου. Το βραβείο για το σχολείο μας ήταν ένας βιντεοπροβολέας.