Ελάτε να γυμναστούμε!!!

Σήμερα Τρίτη 9.4.2019, στο πλαίσιο του προγράμματος εκδηλώσεων για την Εβδομάδα Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας, ομάδα μαθητών του σχολείου μας επισκέφθηκε το 11ο Δημοτικό Σχολείο Κομοτηνής. Οι μαθητές του σχολείου μας σε συνεργασία με τους μαθητές του 11ου Δημοτικού Σχολείου και υπό την εποπτεία των καθηγητών φυσικής αγωγής αλλά και των δασκάλων τους, συμμετείχαν στο πρόγραμμα “Ελάτε να γυμναστούμε”.

Πιο συγκεκριμένα, οι μαθητές παρακολούθησαν και γυμνάστηκαν κάνοντας Tae kwon do, Jiu jitsu, στίβο και σκυταλοδρομίες. Οι μαθητές όχι μόνο γυμνάστηκαν αλλά διασκέδασαν με την ψυχή τους και έκαναν καινούργιους φίλους.

Εθισμός στο διαδίκτυο για μικρά παιδιά

Σας παρουσιάζουμε το παρακάτω βίντεο, της ιστοσελίδας Saferinternet4kids.grγια την υπερβολική ενασχόληση στο διαδίκτυο κατάλληλα προσαρμοσμένο για μικρά παιδιά.
Μέσω της ιστοσελίδας SaferInternet4Kids.gr μπορεί κανείς να ενημερωθεί και να αντλήσει υλικό σχετικό με την ασφαλή χρήση του Ίντερνετ και τη χρήση των κοινωνικών δικτύων με το οποίο μπορεί με τη σειρά του να ενημερώσει διαδραστικά παιδιά και νέους κάθε ηλικίας. Το ενημερωτικό αυτό portal απευθύνεται τόσο σε γονείς και εκπαιδευτικούς όσο και σε εφήβους και παιδιά και περιλαμβάνει κατάλληλο πολυμεσικό υλικό.