Χριστουγεννιάτικη Γιορτή – Εορταγορά

Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2016 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας  η Χριστουγεννιάτικη γιορτή από την Α’  και Β΄τάξεις. Ο Ιωσήφ, η Μαρία, το Θείο  Βρέφος, οι  τρεις  Μάγοι, Χιονούλες,  Αγγελάκια και φυσικά ο Άι – Βασίλης  εμφανίστηκαν στην σκηνή  και μας είπαν Χτιστουγεννιάτικες  ιστορίες και κάλαντα.Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι εκπαιδευτικοί Ρεντζούλα Ειρήνη, Μουντούρης Παναγιώτης και η μουσικός του σχολείου Παπαιωάννου Αναστασία.

Ακολούθησε η εορταγορά με στολίδια και αντικείμενα χριστουγεννιάτικα κατασκευασμένα από τους μαθητές και με την βοήθεια των δασκάλων τους όπου χρειάστηκε. Από την πώληση των στολιδιών μαζεύτηκε ένα σημαντικό χρηματικό ποσό  το οποίο δόθηκε στην ΕΛΕΠΑΠ του Βόλου.

Φωτογραφία0338            Φωτογραφία0349

Φωτογραφία0355           Φωτογραφία0358

Φωτογραφία0368           Φωτογραφία0373

Φωτογραφία0343    Οι εμπνευστές και πρωτεργάτες της Χριστουγεννίατικης Εορταγοράς που γίνεται για δεύτερη χρόνια στο σχολείο μας.

Φωτογραφία0341              Φωτογραφία0344

Φωτογραφία0345                               Φωτογραφία0347