Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός στο σχολείο μας θα τελεστεί  τη Δευτέρα

12-09-2022 και ώρα 09.00.

Μετά την τέλεση του Αγιασμού οι μαθητές/τριες θα εισέλθουν στις τάξεις τους με τους/τις δασκάλους/λες τους, θα γνωριστούν, θα παραλάβουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν  περίπου στις 10.00  με ευθύνη των γονέων τους.

Αφού οι μαθητές/τριες εισέλθουν στις αίθουσες, οι γονείς των παιδιών της Α΄ τάξης, των μετεγγραφέντων  μαθητών/τριών και του Ολοήμερου προγράμματος θα έχουν μια σύντομη ενημέρωση από τη Διευθύντρια του σχολείου  και την εκπαιδευτικό της Φυσικής Αγωγής.

Όλες/οι  οι μαθήτριες/τες θα πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο με τη σχολική τους τσάντα.

Οι γονείς/κηδεμόνες μπορούν να συνοδεύσουν τα παιδιά τους εντός του προαυλίου του σχολείου.

Συνιστάται η χρήση προστατευτικής  μάσκας

Ευχόμαστε σε όλους «Καλή σχολική χρονιά με υγεία και δύναμη!»

Οι εκπαιδευτικοί

Η διευθύντρια

Kea 300x235

Αγαπητοί γονείς και αγαπημένα μας παιδιά,

Η νέα σχολική χρονιά 2022-2023 ξεκίνησε.

Μέσω του ιστολογίου και των ηλεκτρονικών μηνυμάτων θα ενημερώνεστε για τα θέματα που αφορούν  στη λειτουργία του σχολείου.

Θα σας κρατούμε ενήμερους έγκαιρα  και έγκυρα.

Η Διευθύντρια  και οι εκπαιδευτικοί  του 1ου Δημ. Σχολείου Μεγαλόπολης.