Σήμερα 17 Νοεμβρίου 2021 όλοι οι μαθητές του σχολείου μας τίμησαν την επέτειο του Πολυτεχνείου με εκδηλώσεις, δραστηριότητες και εικαστικές δημιουργίες που υλοποιήθηκαν μέσα στις τάξεις τους με τους εκπαιδευτικούς τους.

Οι μαθητές της Α τάξης με τη βοήθεια του εκπαιδευτικού των εικαστικών κ. Τσελεμπή Σοφοκλή και της δασκάλας τους κατασκεύασαν γαρίφαλα και τα αφιέρωσαν στη μνήμη των φοιτητών του Πολυτεχνείου.

5 LI6

Οι μαθητές της ΣΤ τάξης δημιούργησαν μια διαδραστική αφίσα όπου μπορείτε να δείτε το ντοκιμαντέρ που προτείνει το βιβλίο της Γλώσσας της ΣΤ’ τάξης, να ακούσετε τα τραγούδια που σημάδεψαν τον αγώνα των φοιτητών, να διαβάσετε και να μάθετε από το προτεινόμενο εκπαιδευτικό υλικό του Φωτόδεντρου για τα γεγονότα του Πολυτεχνείου !!!!

Δείτε τη διαδραστική αφίσα πατώντας εδώ.