Στο σχολείο μας  το έτος 2021-2022 θα υλοποιηθεί πρόγραμμα “Σχολικά Γεύματα”, στο οποίο μπορούν να συμμετέχουν όλοι οι μαθητές του σχολείου.

Το μενού του προγράμματος αφορά και στις πέντε εκπαιδευτικές ημέρες της εβδομάδας και είναι ειδικά σχεδιασμένο για να καλύψει τις διατροφικές ανάγκες των μαθητών στα πλαίσια της υγιεινής μεσογειακής διατροφής. Τα παραπάνω γεύματα παρασκευάζονται από επιλεγμένο προμηθευτή που διαθέτει τα απαιτούμενα συστήματα υγιεινής και σύμφωνα με τις αυστηρές προδιαγραφές που έχουν οριστεί.

Η καθημερινή προσφορά ενός δωρεάν, υγιεινού γεύματος  στο σχολείο περιλαμβάνει σημαντικά μεσοπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα κοινωνικά και οικονομικά οφέλη.

Δείτε το πρόγραμμα διατροφής πατώντας εδώ.

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας γνωστοποιούμε ότι ο  Σύλλογος  Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού  θα πραγματοποιήσει στο χώρο του σχολείου  εκλογές  τη Δευτέρα 18-10-2021  στις 18.00 για την ανάδειξη νέου Δ.Σ

Η  δραστηριοποίηση όλων των γονέων/κηδεμόνων του σχολείου μας για το σκοπό αυτό θεωρείται σημαντικό έργο προς χάρη των παιδιών μας.