Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Παγκόσμια Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας!

ΕΠΑΙΝΟΣ BRAVO

ΕΠΑΙΝΟΣ BRAVO SCHOOLS

Πρόγραμμα eTwinning

IMG aba5002c02dfe55640d42189c4f1a0f1 V

ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ

τίτλο

Τα δικαιώματα του παιδιού

Χωρίς τίτλο

τίτλο

Παγκόσμια Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας!

Με αφορμή την “Παγκόσμια Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας” που γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 9 Φεβρουαρίου, οι μαθητές της Α’ Τάξης παρακολούθησαν ένα σχετικό βίντεο.

Αφού συζήτησαν για την ιστορία και την αξία της Ελληνικής Γλώσσας, το κάθε παιδί έγραψε την αγαπημένη του λέξη:

20230216 101352