«Μουσικά δρώμενα»

Αγαπημένοι μου μαθητές και μαθήτριες.Σας εύχομαι χρόνια πολλά για την επέτειο του εορτασμού της «25ης Μαρτίου 1821».Η 25η Μαρτίου είναι θρησκευτική αλλά και εθνική εορτή. Τιμούμε τους προγόνους μας και γιορτάζουμε την έναρξη της επανάστασης του 1821 ενάντια στον τουρκικό ζυγό. Παράλληλα, τιμούμε την ορθόδοξη πίστη, εορτάζοντας την επέτειο αναγγελίας της γέννησης του Ιησού.

«Μήνυμα για μαθητές/τριες και γονείς»

Αγαπητοί/ές μαθητές/τριες και γονείς του σχολείου μας,
Ήδη οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί των τμημάτων σας, έχουν επικοινωνήσει μαζί σας και πολλοί έχουν ξεκινήσει ασύγχρονη διάδραση μεταξύ εκπ/κών και μαθητών, μέσω e-mails, viber, της ιστοσελίδας του σχολείου, μέσω ψηφιακής πλατφόρμας…..Δεν βοηθάει το υπερφορτωμένο σύστημα, αλλά και οι δυσκολίες όλων μας (εκπαιδευτικών και γονέων) στη χρήση και