«ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ»

28/05/2020
Αγαπητοί γονείς,
Σε συνέχεια της προηγούμενης επικοινωνίας, 26/05/2020, σας ενημερώνουμε για τη λειτουργία της σχολικής μονάδας από τη Δευτέρα 01/06/2020.
Όλα τα τμήματα της σχολικής μονάδας, θα χωριστούν στη μέση για λόγους ασφάλειας. Ο χωρισμός των μαθητών/τριών, θα γίνει με αλφαβητική σειρά και θα ενημερωθείτε από τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων

«Ενημέρωση σχετικά με τις οδηγίες της Επιτροπής Αντιμετώπισης Εκτάκτων Συμβάντων Δημόσιας Υγείας από λοιμογόνους παράγοντες»

Οδηγίες για δημοτικά σχολεία

Οδηγίες για νηπιαγωγεία- παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς

«ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ»

Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή της Ε ΄ Τάξης (Ε΄1 Τμήμα) του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κατερίνης, Κεραμυδά Ιωάννη, για τη συμμετοχή του και τη διάκρισή του, στον Πανελλήνιο μαθηματικό διαγωνισμό “Πυθαγόρας”. Η συμμετοχή μαθητών και μαθητριών μας σε δράσεις που προάγουν τη γνώση, τον πολιτισμό και τη συνεργασία, γεμίζει χαρά και προσδοκίες, γονείς και εκπαιδευτικούς.

Η

«Ενημέρωση σχετικά με την εισαγωγή μαθητών/τριών στα Πειραματικά και στα Πρότυπα Σχολεία για το σχολ. έτος 2020-2021»

ΕΞΕ – 54320 – 2020 – Ενημέρωση σχετικά με την εισαγωγή μαθητών τριών στα Πειραματικά και στα Πρότυπα Σχολεία για το σχολ

«Εκπαιδευτική Τηλεόραση στην ΕΡΤ 2: Το πρόγραμμα της εβδομάδας»

Πρόγραμμα Δευτέρας 11/05/2020
– ΕΥΕΛΙΚΤΗ ΖΩΝΗ Α’ – Γ’: Παίζουμε Κινηματογράφο
– ΜΟΥΣΙΚΗ Α’ – Δ’: Θεωρία Μουσικής (Γραφή: Κλειδιά-Νότες)
– ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ Γ’ – Δ΄: Κινώ το σώμα με ρυθμό και φαντασία
– ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΓΩΓΗ Γ’ – Δ’ : Θέατρο Σκιών – Καραγκιόζης

Πρόγραμμα Τρίτης 12/05/2020
– ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ Α’

«ΜΟΥΣΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ»

Αναστάσιμες ευχές

Αγαπητοί μαθητές και μαθήτριες!
Χριστός Ανέστη. Εύχομαι από καρδιάς το Φως της Ανάστασης να χαρίζει ελπίδα, αδελφοσύνη, αισιοδοξία και δύναμη! Η Ανάσταση του Χριστού εορτάζεται την Κυριακή του Πάσχα. Θεωρείται η μεγαλύτερη και σπουδαιότερη γιορτή του Χριστιανισμού. Το Χριστιανικό Πάσχα, ή κοινώς Πασχαλιά ή ελληνοπρεπώς Λαμπρή, και ειδικότερα η Ανάσταση του Χριστού,

«Φυσική αγωγή Α-Β Δημοτικού»

Αγαπητοί μας μαθητές και μαθήτριες, στις παρακάτω διευθύνσεις βρίσκονται σε ηλεκτρονική μορφή τα βιβλία φυσικής αγωγής κάθε τάξης. Μπορείτε να περιηγηθείτε στις σελίδες τους και να βρείτε πολλά χρήσιμα και ευχάριστα μαθησιακά αντικείμενα.
Οι εκπαιδευτικοί της Φυσικής αγωγής του σχολείου.

ΜΑΘΗΣΙΑΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ Α-Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ