Ταινία μικρού μήκους «SOAR»

Ένα μικρό κορίτσι αποφασίζει να βοηθήσει έναν μικροσκοπικό πιλότο να επιστρέψει στο σπίτι του, πριν να είναι πολύ αργά. Μια πολυβραβευμένη ταινία μικρού μήκους που δίνει κίνητρο στα παιδιά να μη σταματήσουν ποτέ να προσπαθούν!

«ΓΕΙΑ ΣΟΥ! Είµαι ένας ΙΟΣ»

Η Ιταλίδα συγγραφέας παιδικών βιβλίων Manuela Molina ετοίμασε ένα βιβλίο το οποίο στόχο έχει να μιλήσει στα πολύ μικρά παιδιά (ηλικίας έως 7 ετών) για τον κορωνοϊό με λόγια απλά και ευχάριστα, προκειμένου να καταλάβουν τι συμβαίνει γύρω τους αυτές τις μέρες χωρίς να αγχωθούν.
Όπως εξηγεί η ίδια, το βιβλίο δεν είναι επιστημονικό,

«Ιδέες και προτάσεις για δημιουργική απασχόληση »

Αγαπητοί μας γονείς
στην προσπάθειά μας να γίνει ευχάριστη , δημιουργική και επιμορφωτική η διαμονή των μαθητών στο σπίτι θα αναρτάται παιδαγωγικό υλικό σε τακτά χρονικά διαστήματα από το μενού «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ».

Καλή και δημιουργική διαμονή!!!