«Γιορτή χρωμάτων!!!»

Το Σάββατο 7 Μαρτίου στην αυλή μας έγινε γιορτή χρωμάτων…. Με πρωτοβουλία της υπεύθυνης εκπ/κου του Α1 Τμήματος, κ. Ντίνας Παπαθανασίου και την άμεση ανταπόκριση της προέδρου και αρκετών μαμάδων του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας, βάφτηκαν παγκάκια, έγιναν πολύχρωμες διαγραμμίσεις για τους μαθητές, πολύχρωμα παιχνίδια στην αυλή….
Φέρατε την άνοιξη στην

«Ενδοσχολική βία εκφοβισμός»

Την Παρασκευή 6 Μαρτίου, Πανελλήνια Ημέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού,οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας λένε «ΟΧΙ» στη σχολική βία.
Ο όρος «εκφοβισμός και βία στο σχολείο» (school bullying) είναι ένα φαινόμενο νεανικής παραβατικότητας που εμφανίζεται σε πολλές χώρες του κόσμου. Ο σχολικός εκφοβισμός, προέρχεται από άλλα παιδιά, συνήθως

«Κλειστό το σχολείο τηνΤετάρτη 11.03.2020»

Την Τετάρτη 11.03.2020 δεν θα γίνουν τα μαθήματα στο σχολείο μας(ολοήμερο δε θα λειτουργήσει) λόγω ενδοσχολικής ημερίδας του συλλόγου διδασκόντων και των συντονιστών εκπαιδευτικού έργου.
Το νηπιαγωγείο θα λειτουργήσει κανονικά.