«Μουσείο Ελληνικού Παραδοσιακού Παιχνιδιού»

Τη Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄τάξης επισκέφθηκαν το «Μουσείο Ελληνικού Παραδοσιακού Παιχνιδιού»,στη Θεσσαλονίκη.
Το Μουσείο φιλοξενεί Έκθεση με 320 περίπου παιχνίδια κατασκευασμένα από τον παιδαγωγό Γιώργο

«1° ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΠΡΩΤΗΣ ΘΕΣΗΣ στο 13ο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών-Μαθητριών Δημοτικών Σχολείων Κεντροδυτικής Μακεδονίας 2020»

Τεράστια επιτυχία από τους μαθητές του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κατερίνης που κατέκτησαν την πρώτη θέση σε όλη την Κεντροδυτική Μακεδονία (Καστοριά, Κοζάνη, Φλώρινα, Γρεβενά, Πιερία, Ημαθία, Πέλλα) επί συνόλου 21 Δημοτικών Σχολείων.

Διεξήχθη την Κυριακή 02 Φεβρουαρίου 2020 στην Πτολεμαΐδα , στο ξενοδοχείο ΄΄ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ΄΄.

Απαραίτητη προϋπόθεση