Σύμφωνα με το υπʼ αρ. 72849/Γ7/29-5-2013 έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. , όσοι από τους γονείς-κηδεμόνες των μαθητών επιθυμούν, μπορούν να υποβάλουν αιτήσεις συμμετοχής (κάντε κλικ εδώ για να εκτυπώσετε την αίτηση: AITHSH ) για την ενισχυτική διδ/λία του σχολικού έτους 2013-2014 με την παραλαβή των ελέγχων (για τη Βʼ & Γ΄ Γ/σίου) και την εγγραφή των μαθητών (για την Αʼ Γ/σίου). Προθεσμία υποβολής αιτήσεων 26-6-2013. Καλούνται οι γονείς να τηρήσουν την προθεσμία, ώστε να συμβάλλουν στην έγκαιρη έναρξη των μαθημάτων την επόμενη σχολική χρονιά.
Υπενθυμίζεται, ότι το σχολείο μας λειτουργεί ως Σχολικό Κέντρο Ενισχυτικής Διδασκαλίας (12ο ΣΚΕΔ). Κάντε κλικ εδώ για να δείτε το έγγραφο για τον ορισμό Σχολικών Κέντρων Ενισχυτικής Διδασκαλίας (Σ.Κ.Ε.Δ.) της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας: SKED
Για να δείτε την εγκύκλιο που αφορά την Οργάνωση και λειτουργία των Σχολικών Κέντρων Ενισχυτικής Διδασκαλίας πατήστε εδώ: EGYKLIOS ENISXYTIKHS
Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να αναζητήσετε σε παλαιότερες δημοσιεύσεις στην κατηγορία του ιστολογίου ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ
Σημείωση: Τα μαθήματα Φυσικής και Χημείας αφορούν μόνο τους μαθητές της Β΄ και Γ΄ τάξης Γυμνασίου.
Αφήστε μια απάντηση