Γιορτή λήξης σχολικού έτους 2018-2019

Το απόγευμα της Πέμπτης 13 Ιουνίου 2019 στο προαύλιο του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη γιορτή για τη λήξη της φετινής σχολικής χρονιάς.

Αρχικά, ο διευθυντής του σχολείου μας κύριος Γιάννης Μπαλής ευχαρίστησε όλους του συντελεστές για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου μας, εκπαιδευτικούς, σύλλογο γονέων και κηδεμόνων, σχολική επιτροπή, καθαριστές, σχολικές τροχονόμους, υπεύθυνη κυλικείου, γονείς, μαθητές/μαθήτριες και ευχήθηκε σε όλες και σε όλους καλό καλοκαίρι.

Στη συνέχεια ακολούθησε η παρουσίαση του προγράμματος της γιορτής λήξης που περιελάμβανε τα εξής:

α) Μαθήτριες της Δ΄, της Ε΄ και της ΣΤ΄ τάξης παρουσίασαν 4 παραδοσιακούς χορούς της πατρίδας μας.

β) Η Α΄ τάξη παρουσίασε το παιχνίδι με τα μπαλόνια.

γ) Η Β ΄ τάξη έπαιξε αθλητικό παιχνίδι όπου οι μαθητές προσπαθούσαν να περάσουν πάνω από εμπόδια.

δ) Η Γ΄ τάξη παρουσίασε παιχνίδι ισορροπίας με ρακέτα και φτερό αντιπτέρισης.

ε) Η Δ΄ τάξη έπαιξε το παιχνίδι με τα στεφάνια.

στ) Η Ε΄ τάξη έπαιξε το παιχνίδι με τη μεταφορά πύργων.

ζ) Η ΣΤ΄ τάξη έπαιξε το παιχνίδι της τρίλιζας.

Η γιορτή έκλεισε με χορούς όπου συμμετείχαν κι οι γονείς των μαθητών.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ σε όλες και σε όλους!

Κατηγορίες: Γιορτές, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2018-2019. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.