Δραστηριότητες για γονείς, με τα παιδιά!!!

Οι απλές δραστηριότητες με τα παιδιά μας, μέσα στην καθημερινότητα είναι ο καλύτερος και ο πιο ευχάριστος τρόπος μάθησης για τα παιδιά (και για εμάς), αλλά και μια πολύ καλή επαφή και συνύπαρξη μαζί τους, πράγμα πολλές φορές δύσκολο ή κουραστικό. Δείτε λοιπόν παρακάτω πολλές και χρήσιμες τέτοιες δραστηριότητες στο τραπέζι του φαγητού, στο καθιστικό, στην κουζίνα, στο δωμάτιο του παιδιού, στο μπάνιο ή και έξω από το σπίτι!!!!!

ΑΡΧΕΙΟ: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ

Σεπτέμβριος 2020
« Αυγ

1. 20/09/490 π.χ: Έλληνες και Πέρσες συγκρούονται στο Μαραθώνα.
    Οι Πέρσες, υπό τον Δάτη και τον Αρταφέρνη έχουν 6.500 νεκρούς, ενώ οι απώλειες από την ελληνική πλευρά είναι μόλις 192, ανάμεσά τους και ο Καλλίμαχος. Η ακριβής ημερομηνία αμφισβητείται από πολλούς ιστορικούς, οι οποίοι υπολογίζουν ότι η μάχη διεξήχθη στις 13 ή 14 Αυγούστου.