Οργανικά κενά-υπεραριθμίες γενικής παιδείας

Ανακοινώνονται τα οργανικά κενά και οι υπεραριθμίες για τα σχολεία και τους εκπαιδευτικούς Γενικής Παιδείας του ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας. Τα ίδια κενά, αφού αφαιρεθούν εκείνα στα οποία θα τοποθετηθούν οι υπεράριθμοι, θα ανακοινωθούν στο τέλος Μαΐου για τους εκπ/κούς από μετάθεση και για βελτίωση-οριστική τοποθέτηση. Εξυπακούεται ότι στους κλάδους που δεν υπάρχουν υπεράριθμοι, δεν θα υπάρξει μεταβολή. Στη Β΄ Κέρκυρας (Παξοί) δεν διαπιστώνονται υπεραριθμίες, συνεπώς τα κενά θα ανακοινωθούν στην επόμενη φάση.

Προθεσμία για δηλώσεις υπεραριθμιών έως 25/04/2024

Οδηγίες για τους διευθυντές των σχολείων και τους εκπαιδευτικούς, στο συνημμένο έγγραφο

Η δήλωση υπεραριθμίας μπορεί να υποβληθεί στα γραφεία της ΔΔΕ Κέρκυρας ή να αποσταλεί με e-mail (mail@dide.ker.sch.gr) υπογεγραμμένη, εκτός αν αποσταλεί από  από το προσωπικό e-mail του/της εκπ/κού, το οποίο είναι δηλωμένο στο myschool

Οργανικά κενά-διαπίστωση υπεραριθμιών εκπαιδευτικών (έγγραφο)