Οκτ 16 2018

Κενά

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΕΝΑ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 2019-20

Γερμανία Προκήρυξη

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 1ο Λύκειο: Προκήρυξη – πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για κατάθεση προσφορών εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών του Λυκείου στη Γερμανία – Ολλανδία.

Ιταλία Προκήρυξη

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 1ο Λύκειο: Προκήρυξη – πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για κατάθεση προσφορών εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών του Λυκείου στην Ιταλία.

Πρόσκληση

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος Ταξιδιωτικών Γραφείων για την 5ημερη εκδρομή της Γ΄ Λυκείου Παξών στην Πράγα

Οκτ 10 2018

Ανακήρυξη υποψηφίων αιρετών για το ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας

Ανακήρυξη υποψηφίων αιρετών για το ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας στις εκλογές της 7ης Νοεμβρίου 2018

(η απόφαση έχει ανακοινοποιηθεί)

Η απόφαση: Ανακήρυξη υποψηφίων για το ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας (ανακοινοποίηση)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακήρυξη υποψηφίων αιρετών για το ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας

Οκτ 09 2018

ΚΕΝΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ

ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ (έντυπο). Μπορεί να αποσταλεί με ΦΑΞ (21038119). e-mail (mail@dide.ker.sch.gr) ή με κατάθεση στα γραφεία της ΔΔΕ μέχρι 10/10/2018, 14:00

ΚΕΝΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΝΤΕΣ  8/9-10-2018

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΕΝΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ

Οκτ 09 2018

Πρόσκληση

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος Ταξιδιωτικών Γραφείων για την 5ημερη εκδρομή της Γ΄ Λυκείου Παξών στο Λονδίνο

Σεπ 28 2018

Συντάκτης: κάτω από Μαθητές

Εγκύκλιος – Πρόσκληση

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ-ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ –ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2018-2019

Σεπ 27 2018

Εξετάσεις Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας περιόδου Νοεμβρίου 2018.

Ακολουθούν σε αρχεία τα έγγραφα που αφορούν τις εξετάσεις και τον τρόπο υποβολής των αιτήσεων των υποψηφίων για τη λήψη του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας:

01 Δελτίο Τύπου Εξετάσεων Νοέμβριος 2018

02 Πρόγραμμα εξετάσεων ΚΠΓ Νοεμβρίου 2018

03 Εξεταστικά Κέντρα ΚΠΓ Νοεμβρίου 2018

04 Προδιαγραφές Εξετάσεων

05 ΚΠΓ – Εγχειρίδιο χρήσης υποψήφιου

ΠΡΟΣΟΧΗ:

Εφιστάται η προσοχή στους υποψηφίους ως προς τον τρόπο πληρωμής του ηλεκτρονικού παραβόλου, ώστε κατά την καταληκτική ημερομηνία οριστικοποίησης των αιτήσεων οι υπάλληλοι των Δ.Δ.Ε να έχουν τη δυνατότητα να δεσμεύουν το παράβολο.

Η δέσμευση του παραβόλου μπορεί να γίνει:

• Άμεσα, εάν αυτό πληρωθεί μέσω πιστωτικής, χρεωστικής ή προπληρωμένης κάρτας ή σε τραπεζικό κατάστημα.
  • Με καθυστέρηση μέχρι τριών εργάσιμων ημερών, εάν η πληρωμή γίνει μέσω των ΕΛ.ΤΑ. Καλό θα είναι λοιπόν η πληρωμή του παραβόλου στα ΕΛ.ΤΑ. να γίνει το αργότερο μέχρι τις 07-10-2018.

Καμία αίτηση δεν μπορεί να οριστικοποιηθεί μετά τις 10-10-2018.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εξετάσεις Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας περιόδου Νοεμβρίου 2018.

Σεπ 25 2018

ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ-ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ