Μαΐ 23 2018

Οργανικές τοποθετήσεις (πίνακας)

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

• Οι αναγραφόμενοι στον πίνακα τοποθετούνται σε κενές οργανικές θέσεις, οι οποίες ανακοινώθηκαν με την πράξη 14/11.05.2018 του ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας ή δημιουργήθηκαν από τοποθετήσεις στις παραπάνω θέσεις. Δεν τοποθετούνται:  1) όσοι δεν υπέβαλαν δήλωση προτιμήσεων 2) όσοι υπέβαλαν δήλωση  αλλά στα σχολεία που δήλωσαν είτε δεν υπάρχουν ούτε δημιουργήθηκαν κενά,  είτε τοποθετήθηκαν άλλοι εκπαιδευτικοί με περισσότερες μονάδες μετάθεσης. Επισημαίνεται ότι  σε περίπτωση μετακίνησης εκπαιδευτικού, δε δημιουργείται κενό στο σχολείο προέλευσης αν εκεί υπήρχε πλεόνασμα.
  • Λόγω αναπροσαρμογής των κενών στον κλάδο ΠΕ11, δεν έγιναν τοποθετήσεις εκπαιδευτικών του κλάδου, οι οποίοι και καλούνται, εφόσον επιθυμούν, να υποβάλλουν νέα δήλωση, βάσει των αναπροσαρμοσμένων κενών (σύμφωνα με τον πίνακα παρακάτω), μέχρι την Τετάρτη 30/05//2018. Αν δεν υποβληθεί νέα δήλωση, ισχύει η ήδη υποβληθείσα.
  • Οι αποφάσεις τοποθετήσεων θα εκδοθούν απο το Δ/ντή της Περιφερειακή Δ/νσης Εκπ/σης

Πίνακας κενών ΠΕ11

ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ 2018-19

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών σε οργανικές θέσεις (πράξη 15/23.05.2018 του ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας)

Μαΐ 15 2018

2η ανακοινοποίηση του πίνακα οργανικών κενών (πρόσθεση κενού ΠΕ05 στο Γυμνάσιο Παξών)

Πίνακας μοριοδότησης (ΠΕ11: διόρθωση στα μόρια των 2 τελευταίων)

Πίνακας κενών (ανακοινοποίηση2η)

Πίνακας μοριοδότησης εκπαιδευτικών από Μετάθεση, για Βελτίωση-Οριστική τοποθέτηση

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κενά για οργανικές τοποθετήσεις (2η ανακοινοποίηση)-Πίνακας μοριοδότησης (ανακοινοποίηση

Μαΐ 15 2018

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΕΦΑΑ

Συντάκτης: κάτω από Μαθητές

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΕΦΑΑ 2018

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΕΦΑΑ

Μαΐ 14 2018

Κενά για οργανικές τοποθετήσεις

Ανακοινοποιημένος πίνακας οργανικών κενών (τροποποίηση στα κενά ΠΕ02 και ΠΕ11)

Πίνακας κενών (ανακοινοποίηση)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κενά για οργανικές τοποθετήσεις

Μαΐ 12 2018

Προθεσμία υποβολής δηλώσεων προτίμησης  από Δευτέρα  14 έως Παρασκευή 18 Μαϊου 2018

Τρόποι υποβολή δηλώσεων προτίμησης  α) με FAX (2661038119), β) με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (mail@dide.ker.sch.gr),  γ) αυτοπροσώπως στα γραφεία της ΔΙΔΕ Κέρκυρας ή δ) ταχυδρομικώς (σε χρόνο ώστε να έχει παραληφθεί από την υπηρεσία μέχρι τη λήξη της προθεσμίας υποβολής)

ΟΔΗΓΙΕΣ: Όσοι έχουν έρθει με μετάθεση και όσοι είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ πρέπει να υποβάλουν δήλωση προτίμησης, διαφορετικά είναι πιθανό να τοποθετηθούν σε θέσεις εκτός προτίμησης (εφόσον υπάρχουν). Οι αιτούντες βελτίωση θέσης, αν δεν ενδιαφέρονται για κανένα από τα ανακοινωμένα ή τα πιθανα* κενά και δεν υποβάλουν δήλωση προτιμήσεων, παραμένουν στην οργανική τους θέση. Αν υποβάλουν δήλωση προτιμήσεων αλλά τοποθετηθούν στις προτιμήσεις τους άλλοι εκπ/κοί με περισσότερα μόρια, δεν τοποθετούνται σε θέσεις εκτός προτίμησης και παραμένουν επίσης στην οργανική τους θέση.  Αν κάποιος έχει εντοπιότητα ή συνυπηρέτηση που δε φαίνεται στον πίνακα ή διαπιστώσει οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα στη μοριοδότησή του, θα επικοινωνήσει με το αρμόδιο τμήμα στη ΔΔΕ Κέρκυρας. (τηλ.: 26610-48877, Κ. Μπελέρχας).

*Μπορεί κάποιος να δηλώσει προτιμήσεις από τα κενά που έχουν ανακοινωθεί, καθώς και από τα πιθανά κενά (οι θέσεις των εκπαιδευτικών που ζητούν βελτίωση και φαίνονται στο πίνακα: αν μετακινηθεί κάποιος και προκύπτει κενό στο σχολείο, τότε η θέση του δίνεται σε άλλον, εφόσον έχει δηλωθεί στις προτιμήσεις). Μπορεί να δηλωθούν μόνο τα κενά ή μόνο τα πιθανά ή συνδυασμός και των δύο με όποια σειρά επιθυμεί ο δηλών (πχ 1ο ένα πιθανό κενό, 2ο ένα κενό, 3ο ένα κενό, 4ο ένα πιθανό κενό κοκ)

Παρατηρήσεις για τον πίνακα μοριοδότησης θα βρείτε στη κορυφή του πίνακα

Παρατηρήσεις για τον πίνακα κενών θα βρείτε στο κάτω μέρος του πίνακα

Παρατηρήσεις για τον τρόπο δήλωσης των κενών θα βρείτε στο έντυπο της αίτησης

Πίνακας οργανικών κενών

ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ 2018-19

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οργανικά κενά, δηλώσεις προτίμησης τοποθέτησης από μετάθεση, με βελτίωση ή με ορ. τοποθέτηση

Μαΐ 10 2018

Προκήρυξη Εκδρομής

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την οργάνωση ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών του 1ου Λυκείου Κέρκυρας

Μαΐ 08 2018

Πρόσκληση

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ανακοινοποίηση στο ορθό: Προκήρυξη – πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για κατάθεση προσφορών ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών της Α’ τάξης του 2ου Λυκείου στα Γιάννενα.

Μαΐ 04 2018

Πρόσκληση

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Προκήρυξη – πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για κατάθεση προσφορών ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών της Α’ τάξης του 2ου Λυκείου στα Γιάννενα.

Απρ 30 2018

Πρόσκληση

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την οργάνωση ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών του 5ου Γυμνασίου Κέρκυρας

Απρ 27 2018