Επανακαθορισμός περιοχών μετάθεσης.

Η Υπουργική Απόφαση:

Επανακαθορισμός περιοχών μετάθεσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επανακαθορισμός περιοχών μετάθεσης.

Πίνακας μοριοδότησης για αποσπάσεις στο ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας

Ο πίνακας εδώ: Μοριοδότηση εντός ΠΥΣΔΕ

Ο πίνακας περιλαμβάνει τρεις κατηγορίες εκπαιδευτικών, οι οποίοι τοποθετούνται κατά σειρά προτεραιότητας ως εξής:

• Λειτουργικά υπεράριθμοι
  • Σε Διάθεση ΠΥΣΔΕ
  • Λοιποί αιτούντες (και από άλλα ΠΥΣΔΕ)

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

1. Οι λειτουργικά υπεράριθμοι και στη Διάθεση ΠΥΣΔΕ συγκρίνονται ανά κατηγορία και με την παραπάνω προτεραιότητα μεταξύ τους με μόρια μετάθεσης. Οι υπόλοιποι (συμπεριλαμβάνονται και οι από άλλα ΠΥΣΔΕ) συγκρίνονται μεταξύ τους με μόρια απόσπασης.
  2. Στον πίνακα ενδέχεται να προστεθούν και εκπαιδευτικοί που θα διαπιστωθεί στην πρώτη συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων ότι είναι λειτουργικά υπεράριθμοι.
  3. Από τους λειτουργικά υπεράριθμους του πίνακα, λόγω προσεχών αποσπάσεων, αδειών κλπ συναδέλφων του ίδιου κλάδου στο σχολείο τους, πιθανόν κάποιοι δε θα είναι τελικά υπεράριθμοι. Σε αυτή την περίπτωση θα μεταπηδήσουν στην 3η κατηγορία και θα συγκριθούν με τους άλλους με τα μόρια απόσπασης (όχι με τα αναγραφόμενα στον πίνακα που είναι μόρια μετάθεσης), εκτός ανακαλέσουν την αίτησή τους ή ήδη έχουν δηλώσει ότι επιθυμούν τη μετακίνηση μόνο στην περίπτωση λειτουργικής υπεραριθμίας. Αντιστοίχως ενδέχεται κάποιοι να είναι τελικά λειτουργικά υπεράριθμοι, παρότι στον πίνακα δεν εμφανίζονται σε αυτή την κατηγορία. Σε αυτή την περίπτωση θα μεταπηδήσουν στην 1η κατηγορία και θα συγκριθούν με τους άλλους με τα μόρια μετάθεσης
  4. Σε σχολείο που διαπιστώνεται μία υπεραριθμία σε ένα κλάδο,  αν έχουν υποβάλει αίτηση περισσότεροι του ενός, εμφανίζονται ως λειτουργικά υπεράριθμοι. Αν όμως ικανοποιηθεί η αίτηση ενός, τότε η αίτηση του δεύτερου δε θα εξεταστεί με την προτεραιότητα της υπεραριθμίας, η οποία πλέον δε θα υφίσταται.
  5. Αιτήσεις που θα υποβληθούν στο εξής, θα εξεταστούν μόνο αν διαπιστώνεται υπεραριθμία στο σχολείο οργανικής και στον οικείο κλάδο.
  6. Η μοριοδότηση των αποσπασμένων από άλλα ΠΥΣΔΕ έχει ανακοινωθεί από το ΥΠΠΕΘ στην απόφαση αποσπάσεων.
  7. Κενά θα ανακοινωθούν μετά την ανακοίνωση από το ΥΠΠΕΘ των αποσπάσεων από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ

Πληροφορίες, διευκρινίσεις ή αιτήματα διορθώσεων μοριοδότησης, στο τηλ. 2661048877 (Κ. Μπελέρχας), με φΑΞ: 2661038119 ή με e-mail: mail@dide.ker.sch.gr

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πίνακας μοριοδότησης για αποσπάσεις στο ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας

Αυγ 17 2018

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΙΑΣ ΤΙΤΛΩΝ ΚΑΙ ΤΑΞΕΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΛΛΟΔΑΠΗΣ ΜΕ ΑΝΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΜΑΚΑ ΗΜΕΔΑΠΗΣ

05_07_18_Δικαιολογητικά_για_βεβαίωση_αντιστοιχίας_απολυτηρίου_α_β_θμιας_εκπαίδευσης_NEO

Αυγ 06 2018

SEP_SYNTONISTES_PROSFYGWN_PROSKLHSH_132472_E2_ΩΕΠΤ4653ΠΣ-ΟΗΝ_20180803

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόσκληση μόνιμων εκπαιδευτικών Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης για υποβολή αιτήσεων απόσπασης στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής, Θεσσαλίας, Στερεάς Ελλάδας, Βορείου Αιγαίου, Νοτίου Αιγαίου, Δυτικής Μακεδονίας, Πελοποννήσου και Κρήτης, προκειμένου να οριστούν ως Συντονιστές Εκπαίδευσης Προσφύγων (ΣΕΠ) σε Κέντρα ή/και δομές Φιλοξενίας Προσφύγων, για το σχολικό έτος 2018-19»

Ιούλ 31 2018

127956_Πρόσκληση_ΟΥΜ_Απόσπαση_Διάθεση_2018_signed

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόσκληση για απόσπαση ή διάθεση στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, εκπαιδευτικών προκειμένου να συμμετέχουν στις Ομάδες Υποστήριξης της Μαθητείας (Ο.Υ.Μ.) των ΕΠΑ.Λ.

Ιούλ 18 2018

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΚΔΟΣΗΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ_ΜΑΪΟΣ_ 2018

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Έκδοση αποτελεσμάτων του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας, εξεταστικής περιόδου Μαΐου 2018

Ιούλ 17 2018

Μερική ή ολική ανάκληση προτιμήσεων στα Μηχανογραφικά Δελτία ΓΕΛ και ΕΠΑΛ 2018

Δ Τ διαγραφη προτιμήσεων 2018

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μερική ή ολική ανάκληση προτιμήσεων στα Μηχανογραφικά Δελτία ΓΕΛ και ΕΠΑΛ 2018

Ιούλ 05 2018

7ο Γυμνάσιο: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων.

Συντάκτης: κάτω από Εκδρομές

Πρόσκληση.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 7ο Γυμνάσιο: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων.

Ιούν 27 2018

Η προκήρυξη και η το έντυπο αίτησης είναι αναρτημένα στην ιστοσελίδα της ΠΔΕ Ιονίων Νήσων: http://62.217.127.123/pde/

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πλήρωση θέσεων Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου στα Περιφερειακά Κέντρα Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (Π.Ε.Κ.Ε.Σ.) της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων

Ιούν 27 2018

Το ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας ανακοινώνει τις Τοποθετήσεις σε οργανικές θέσεις εκπ/κών από μετάθεση, με βελτίωση θέσης ή με οριστική τοποθέτηση (Πράξη 20/27.06.2018).

Οι τοποθετούμενοι καλούνται να παρουσιαστούν στα σχολεία που τοποθετούνται για ανάληψη υπηρεσίας την τελευταία εργάσιμη ημέρα του τρέχοντος διδακτικού έτους (Παρασκευή 29.06.2018)

Τοποθετήσεις από μετάθ-βελτ-ορ.τοποθ

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τοποθετήσεις σε οργανικές θέσεις εκπ/κών από μετάθεση, με βελτίωση θέσης ή με οριστική τοποθέτηση

Επόμενα »