Επιστολή προς τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων
Αγαπητά μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες Με την παρούσα επιστολή θα θέλαμε να εκφράσουμε τις ειλικρινείς μας ευχαριστίες…
ΠερισσότεραΑγαπητά μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες Με την παρούσα επιστολή θα θέλαμε να εκφράσουμε τις ειλικρινείς μας ευχαριστίες…
ΠερισσότεραΤην Τρίτη 11/06/2024, οι μαθητές, οι μαθήτριες, οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς αποχαιρέτησαν τη Σχολική χρονιά 2023 – 2024. Μια Σχολική χρονιά γεμάτη…
ΠερισσότεραΟι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄τάξης με τις εκπαιδευτικούς Λυκίδου Μελπομένη, Ροδουνισλή Κούλα, Χαραλαμπίδου Χαρά και Πετρίδου Ελένη επισκέφθηκαν το κτήμα των…
ΠερισσότεραΤην Παρασκευή 24 Μαΐου 2024, οι μαθητές και οι μαθήτριες της η Ε’ τάξη του σχολείου μας, με συνοδού τους εκπαιδευτικούς τους Κοσμίδη…
ΠερισσότεραΤο μικρό ταξίδι μας ξεκίνησε από της αρχές της Σχολικής Χρονιάς. Η κυρία Ιωαννίδου Μαρία (μέλος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων) και ο…
ΠερισσότεραΤην Παρασκευή, 24/05/2024, η Σχολική Μονάδα του 9ου ΔΣ Πτολεμαΐδας, συμμετείχε στις δράσεις του Δήμου Εορδαίας για τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος.…
ΠερισσότεραΤο Σάββατο 27/04/2024, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού, ομαδικό και ατομικό. Τη Σχολική μας Μονάδα εκπροσώπησαν οι παρακάτω μαθητές: 1. 21ο Πανελλήνιο…
ΠερισσότεραΤη Δευτέρα 20/05/2024, οι μικροί μαθητές μας και οι Εκπαιδευτικοί των τμημάτων Β1, Β2 και Γ1, Λυκίδου Μελπομένη, Ροδουνισλή Βασιλική, Σιαπανίδου Ζαχαρώ και…
ΠερισσότεραΤην Τρίτη 14/05/2024, η συγγραφέας Νικητίδου Ευγενία και ο Διομήδης ο Πολυγλωσσίδης, επισκέφθηκαν το Σχολείο μας. Η συγγραφέας μίλησε για το αγαπημένο της…
ΠερισσότεραΤην Τρίτη, 23/4/2024 οι μαθητές/τριες της Γ ‘ τάξης του 9ου Δημοτικού Σχολείου Πτολεμαΐδας με υπεύθυνες εκπαιδευτικούς τις κυρίες Σιαπανίδου Ζαχαρώ, Σίσιου Φανή…
Περισσότερα