ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2024-25

Η εβδομάδα έκλεισε με τον εορτασμό της παγκόσμιας ημέρας αθλητισμού!

🚴🤾⛹️🏌️🤼🏋️🧗🏊🚣🏄🤽

Την πρόσκληση μας αποδέχτηκε η κ.Κική Κυρήκου, η οποία είναι γυμνάστρια και μαμά νηπίου του σχολείου μας.

Παίξαμε πολλά παιχνίδια ⛹️🤼 με διαδρομές και εμπόδια και όλοι τα κατάφεραν να τερματίσουν! Ομάδες αγοριών – κοριτσιών, ή σε ζευγάρια ή μόνο του κάθε παιδί ,τα παιχνίδια είχαν στόχο τη διασκέδαση και την αύξηση της αυτοπεποίθησης

ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ-ΤΟ ΦΙΛΑΚΙ ΣΤΟ ΧΕΡΑΚΙ

Στο νηπιαγωγείο μας τις πρώτες μέρες προσαρμογής στείλαμε ένα μήνυμα στη μαμά μας ώστε ο αποχωρισμός να είναι πιο εύκολος!

Γνωρίσαμε τον Τσεστερ και μας είπε μέσα από το παραμύθι την ιστορία του

γι αυτό κάναμε το χεράκι μας ένα αποτύπωμα με το μήνυμα του Τσεστερ και το πήραμε στο σπίτι μας ώστε η μαμά να μας δίνει το

» Διαβάστε όλο το άρθρο

πρώτη μέρα στο σχολείο με δωράκι καλωσορίσματος..

‘Eνας φάκελος με ένα βραχιόλι και ένα δώρο σε περιμένει…

άνοιξε τον μικρέ μας μαθητή ένα μήνυμα για σένα..

Αγαπημένε μας φίλε

καλως ήρθες στο σχολείο!

Αυτή τη σχολική χρονιά σε περιμένουν πολλές εκπλήξεις: μουσική ,

κουκλοθέατρο, ζωγραφική , ιστορίες και πολύ παιχνίδι….

Καλοκαιρινή δροσιά από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμονων

Την Κυριακή 9 Ιουνίου 2024 ο Σύλλογος  Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας διοργάνωσε εκδρομή στην Ερέτρια και συγκεκριμένα στο χώρο των νερουτζουληθρων του ξενοδοχείου Mira mare!
Μικροί και  μεγάλοι συναντήθηκαν, έπαιξαν και δροσίστηκαν πηγαίνοντας κόντρα στον καλοκαιρινό καύσωνα!
Συγχαρητήρια στον Σύλλογο του Σχολείου μας για αυτές τις όμορφες δράσεις! IMG 1999

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Ομαλή μετάβαση από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό!

Σήμερα οι μικροί μας μαθητές επισκέφτηκαν το 21ο Δημοτικό στα πλαίσια της ομαλής μετάβασης από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό!
Τα νήπια είδαν τους χώρους του δημοτικού και μίλησαν με την δασκάλα της Α δημοτικού την κ. Σταυρουλα!
Η κυρία Σταυρουλα μας ενημέρωσε για τον τρόπο που γίνεται η διδασκαλία στο δημοτικό, για τους κανόνες της τάξης και τα υλικά που χρειάζονται οι μαθητές

Ενδοσχολικές επιμορφώσεις 2024

IMG 1717
Στις 29/3/2024 πραγματοποιήθηκε το 2ο ενδοσχολικό σεμινάριο με ευθύνη της προϊσταμένης του 3ου νηπιαγωγείου χαλκιδας και σε συνεργασία με το δίκτυο νηπιαγωγείων «never stop learning».
Εισηγήτρια η ψυχίατρος κ. Τρευλοπουλου Κατερίνα. Θέμα:Επαγγελματική  εξουθένωση εκπαιδευτικών. -Συμπτώματα και αντιμετώπιση