Polish 20240621 173231758 1

Πρόγραμμα e-Twinning

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου και τρίτου τριμήνου πραγματοποιήθηκε  πρόγραμμα για το ευρωπαϊκό έργο e-Twinning με τίτλο : “Cities Teach History”, όπου παρουσιάστηκαν τα σημαντικότερα μνημεία της κάθε πόλης που συμμετείχε στο πρόγραμμα. Οι χώρες που συμμετείχαν ήταν η Ελλάδα, η Τουρκία, η Ιταλία, η Τυνησία και η Λετονία. Η συμμετοχή στο πρόγραμμα αυτό προσφέρει αυθεντική μάθηση, ευρωπαϊκή διάσταση, εκπαίδευση εκπαιδευτικών, συνεργασία και χρήση νέων τεχνολογιών.

ΚΟΥΙΖ

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ

DIGITAL GAME

παιχ